Ceremonia otwarcia Euro 2024 - kiedy i o której godzinie? Kto gra w meczu otwarcia?

i

Autor: FILIPPO MONTEFORTE/AFP/East News Ceremonia otwarcia Euro 2024 - kiedy i o której godzinie? Kto gra w meczu otwarcia?

POCZĄTEK MISTRZOSTW EUROPY

Ceremonia otwarcia Euro 2024 - kiedy i o której godzinie? Kto gra w meczu otwarcia?

2024-06-15 11:48

Ceremonia otwarcia Euro 2024 jest ekscytującym momentem dla kibiców z jednego głównego powodu. Oficjalnie rozpoczynają się mistrzostwa Europy w piłkę nożną i tym samym miesiąc z elektryzującymi pojedynkami na stadionach w Niemczech. Polscy kibice jednocześnie zaczną ostateczne odliczanie do pierwszego spotkania o punkty reprezentacji prowadzonej przez Michała Probierza. Na pierwszy ogień zagrają z Holandią! Kiedy jest ceremonia otwarcia Euro 2024? O której godzinie? Kto gra w meczu otwarcia Euro 2024? Odpowiedzi na te i inne pytania podrzucamy na naszej stronie! Organizatorzy przygotowali kilka niespodzianek!

Spis treści

  1. Ceremonia otwarcia Euro 2024 - KIEDY?
  2. Ceremonia otwarcia Euro 2024 - GDZIE?
  3. Otwarcie Euro 2024 - pierwszy mecz: KTO GRA?

Ceremonia otwarcia Euro 2024 - kiedy i o której godzinie? Zastanawiacie się, kto z kim gra w meczu otwarcia Euro 2024? Organizatorzy od kilku tygodni zapewniają, że przed nami jedne z najlepszych mistrzostw Europy w historii. Oczekuje się, że udział weźmie w sumie ponad 2,7 milionów kibiców na trybunach i 12 milionów kibiców w wyznaczonych strefach kibica w całych Niemczech. Już sam początek będzie udany, bo na stadionie Allianz Arena w Monachium otwarcie Euro 2024 na żywo zobaczy komplet widzów. Pierwszy mecz fazy grupowej poprzedzi muzyczne show trio Meduza, który znacie z megahitu Piece of Your Heart. Włoscy producenci odpowiadają za oficjalny hymn Euro 2024, której tytuł to Fire. Wokalnie w numerze słyszymy Ryana Teddera z grupy OneRepublic oraz niemiecką wokalistkę Leony. Warto przypomnieć, że podczas Euro 2020 przed pierwszym meczem zachwycił Andrea Bocelli, a niezwykłe muzyczne przedstawienie zrobili Martin Garrix, Bono z U2 i The Edge.

EURO 2024 - TERMINARZ, GODZINY, MECZE, GRUPY. Kiedy i jakie mecze na Euro? [DRABINKA]

ROBERT LEWANDOWSKI O DRAMACIE MILIKA. GWIAZDOR NIE JEDZIE NA EURO | Euro Express

Ceremonia otwarcia Euro 2024 - KIEDY?

Data ceremonii otwarcia Euro 2024 została wyznaczona już w 2018 roku, gdy ujawniono, że to Niemcy będą gospodarzem. Później potwierdzono kalendarz meczów po losowaniu fazy grupowej w grudniu 2023 roku. Pierwszy mecz na Euro 2024 odbędzie się 14 czerwca 2024. Zakończenie zaplanowano miesiąc później.

Ceremonia otwarcia Euro 2024 - GDZIE?

Ceremonia otwarcia Euro 2024 na żywo odbędzie się 14 czerwca na stadionie Allianz Arena w Monachium. Warto dodać, że dzień wcześniej na Schlossplatz w Stuttgarcie odbędzie się koncert inauguracyjny, który z pewnością będzie transmitowany w internecie. W czasie jego trwania zagrają niemieckie gwiazdy muzyki klubowej. Show potwierdził Robin Schulz, Le Shuuk oraz Topic. Pojawi się również Leony, która dzień później będzie obecna w Monachium na oficjalnej ceremonii otwarcia.

Otwarcie Euro 2024 - pierwszy mecz: KTO GRA?

Mecz otwarcia Euro 2024 jest elektryzujący i już od samego początku będziemy mieć do czynienia z dużymi emocjami. Grająca w kratkę reprezentacja gospodarzy zmierzy się z niewygodną Szkocją. Ostatnie starcie tych drużyn odbyło się w 2015 roku i górą 2:3 byli Niemcy. Patrząc na całą historię, Szkoci zawsze sprawiali Niemcom ogromne problemy na boisku. Niemieccy kibice liczą na spokojną, gładką wygraną, a pozostali liczą na emocjonujące starcie.

Grupy EURO 2024 - KIEDY i z kim gra Polska? Mecze Polski na Euro

Listen on Spreaker.