Aniołki Matusińskiego

i

Autor: Iwanczuk/Sport/REPORTER

Aniołki Matusińskiego - kim są? Kto wchodzi w skład?

2021-08-07 16:05

Odbywające się w Tokio Igrzyska Olimpijskie 2020 powoli dobiegają końca. Na dzień przed wielkim finałem imprezy srebrny medal dla naszego kraju wywalczyły Aniołki Matusińskiego. Kto to jest i skąd taka nazwa? Wyjaśniamy w artykule.

Aniołki Matusińskiego w Tokio - kto to jest? To jedno z najczęściej wpisywanych pytań w wyszukiwarkę Google 7 sierpnia 2021 roku. Internauci z całej Polski, którzy niekoniecznie śledzą na bieżąco poczynania Polaków na Igrzyskach Olimpijskich, zastanawiają się, kim są owe Aniołki Matusińskiego, o których piszą dziś krajowe media. Jaki jest ich skład? Skąd wzięła się ich nazwa? O sportsmenkach głośno zrobiło się właśnie w sobotę, kiedy to wywalczyły one srebrny medal dla naszego kraju. To bez wątpienia piękne podsumowanie zmagań naszych w dziedzinie, w której od zawsze szło nam najlepiej, czyli w lekkoatletyce.

Kim są Aniołki Matusińskiego? Określenie to dotyczy polskich lekkoatletek ze sztafety 4x400 metrów. Nazwa natomiast pochodzi od nazwiska ich trenera - Aleksandra Matusińskiego.

IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Pytanie 1 z 14
Ruszają Igrzyska Olimpijskie w Tokio! Zaczynamy od czegoś łatwego. Kim jest ten siatkarz? To największa gwiazda na świecie!
IO Tokio 2020: Tych sportowców MUSISZ znać

Aniołki Matusińskiego - kto to?

Kapitalny wręcz bieg polskiej sztafety 4x400 metrów przyniósł Polakom kolejny medal. Aniołki Matusińskiego wywalczyły dla nas srebro. W skład Aniołków Matusińskiego w Tokio 2020 weszły cztery lekkoatletki. Mowa o Annie Kiełbasińskiej, Idze Baumgart-Witan, Małgorzacie Hołub-Kowalik i Justynie Święty-Ersetic. 

ESKA XD #027 - TOKIO 2020, KRÓLOWA I KONKWISTADOR, ASFALT Z GUMY