Zawiercie kupi dodatkowe 500 testów na koronawirusa, które trafią do Szpitala Powiatowego

2020-04-02 7:25
Testy na koronawirusa
Autor: Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Zespolony w Szczecinie Testy na obecność koronawirusa.

Urząd miasta w Zawierciu ogłosił, że kupi dodatkowo 500 testów na koronawirusa dla Szpitala Powiatowego w Zawierciu. To właśnie w zawierciańskim szpitalu leczeni są chorzy na COVID-19. Nowe testy mają kosztować miasto 70 tysięcy złotych. Szczegóły na slask.eska.pl.

Koronawirus w Zawierciu. Miasto kupuje testy

Zawiercie kupi 500 dodatkowych testów na koronawirusa. Testy trafią do Szpitala Powiatowego w Zawierciu, gdzie przebywają pacjenci chorujący na COVID-19.

- Zakup nowego sprzętu i testów jest niezwykle istotny dla mieszkańców całego powiatu zawierciańskiego. Cały czas podejmujemy odpowiednie kroki, by wesprzeć służbę zdrowia - przekonuje Patryk Drabek z urzędu miejskiego w Zawierciu. - Prezydent Łukasz Konarski jest w stałym kontakcie m.in. z dyrektorem zawierciańskiego szpitala Piotrem Zachariasiewiczem. Na bieżąco odpowiadamy na potrzeby - dodaje Drabek.

Nowe testy kosztują w sumie 70 tysięcy złotych, a pieniądze pochodzą ze środków gminnych. To oznacza, że pełna kwota, którą miasto przekaże zawierciańskiej lecznicy to 400 tysięcy złotych.

- Już w poniedziałek informowaliśmy bowiem, że do szpitala trafi 330 tysięcy złotych na zakup specjalistycznego sprzętu do wykrywania koronawirusa - mówi Patryk Drabek

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami
Katowice podczas kwarantanny
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE