Zabrze: pijany nastolatek zdewastował nowy plac zabaw przy szkole podstawowej. Wszystko zostało zniszczone [ZDJĘCIA]

2020-05-14 10:42
Zabrze: pijany nastolatek zdewastował nowy plac zabaw przy szkole podstawowej. Wszystko zostało zniszczone
Autor: KMP Zabrze Wandal nie oszczędził nawet stołu do ping-ponga

Pijany nastolatek zdemolował plac zabaw przy Szkole Podstawowej nr 8 w Zabrzu. Wandal nie oszczędził niczego. W szale zniszczył ławki, kosze na śmiecie, powyrywał bramki, połamał płotki. Został już zatrzymany, ale straty materialne są gigantyczne. Ruszyła już zbiórka pieniędzy na naprawę sprzętów na boisku i placu zabaw. Szczegóły na slask.eska.pl.

Spis treści

  1. Pijany nastolatek zdemolował plac zabaw w Zabrzu
  2. Wszystko, co służyło do zabawy, zostało zniszczone. Dyrekcja szkoły jest załamana
  3. Młody wandal odpowie za zniszczenie mienia. Ruszyła zbiórka na naprawę placu zabaw

Pijany nastolatek zdemolował plac zabaw w Zabrzu

Bulwersująca historia z Zabrza. Piany 18-latek we wtorek, 12 maja wieczorem zdemolował plac zabaw szkoły podstawowej nr 8 przy ulicy Wajdy w Zabrzu. Młody wandal został zatrzymany dzięki nagraniom z monitoringu.

- Nie potrafił wytłumaczyć swojego zachowania inaczej, niż chęcią wyładowania się i spożywanym wcześniej alkoholem. Śledczy z drugiego komisariatu przedstawili mu zarzut zniszczenia mienia o wartości 5 tys. złotych. Podejrzany przyznał się do winy. Teraz jego sprawą zajmie się sąd, który może wymierzyć mu karę nawet do 5 lat więzienia - informuje zabrzańska policja.

Wszystko, co służyło do zabawy, zostało zniszczone. Dyrekcja szkoły jest załamana

Dyrekcja Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. J. Korczaka w Zabrzu zamieściła w sieci smutny wpis, w którym wyraziła ubolewanie nad tym, że wandale zdewastowali sprzęt na placu zabaw i boisku szkolnym. Zniszczone sprzęty nie miały nawet roku.

- Wszystko, co służyło Wam do zabawy, do wypoczynku lub do ćwiczeń fizycznych, zostało zdemolowane, zniszczone lub uszkodzone. Ławki, kosze na śmieci, płotki zostały połamane, bramki powyrywane. Nie odpuścili nawet stołom do gry w piłkarzyki i ping-ponga. Wszystko, co można było Wam zniszczyć lub uszkodzić – zrobili. Nie wiemy, czy liczyli na bezkarność, czy na to, że w czasie pandemii nikt na ich działania nie zwróci uwagi, czy może w ogóle nie myśleli - czytamy we wpisie na Facebooku. Wtedy dyrekcja nie wiedziała jeszcze kim jest sprawca.

Młody wandal odpowie za zniszczenie mienia. Ruszyła zbiórka na naprawę placu zabaw

18-letni wandal został zatrzymany. Przedstawiono mu zarzut zniszczenia mienia o wartości 5 tys. złotych. Na tym sprawa jednak się nie kończy, bo dzieci po powrocie do szkoły nie będą miały gdzie odpoczywać na przerwach. W internecie ruszyła zbiórka pieniędzy. Zebrane fundusze mają zostać przeznaczone na naprawę zniszczonego sprzętu.

- Bardzo proszę o pomoc finansową, ale też przydadzą się materiały budowlane przede wszystkim drewno na ławki, ogrodzenie, kostka, rynny i inne materiały. Wszystkie informacje można uzyskać w sekretariacie naszej szkoły. Wszystkie wpłaty można dokonywać bezpośrednio na konto Rady Rodziców Naszej Szkoły - informuje szkoła.

Link do zbiórki znajduje się TUTAJ

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE