Wypadek na autostradzie A4 przy MOP Chechło. Korek ma 15 km długości

2022-08-05 14:43

Wypadek na A4 całkowicie zakorkował przejazd autostradą w rejonie MOP Chechło w gminie Rudziniec. Na zwężeniu trasy zderzyły się samochód ciężarowy z dwoma samochodami osobowymi. Autostrada A4 w kierunku Wrocławia i w kierunku Katowic jest całkowicie zamknięta.

Wypadek na autostradzie A4

W piątek po godz. 12.30 doszło do poważnego wypadku na autostradzie A4. Na zwężeniu trasy, spowodowanym remontem, tuż przed MOP Chechło zderzyły się trzy samochody. Ciężarówka z naczepą tzw. wanną wjechała w dwa samochody osobowe.

Na szczęście nie ma ofiar w ludziach, ale ciężarówka jest zniszczona do tego stopnia, że tylko ciężki sprzęt jest w stanie ją odholować. W sytuacji, gdy na autostradzie jest gigantyczny korek, zajmie to kilka godzin. 

- Do wypadku doszło dokładnie na 281 kilometrze autostrady A4 w kierunku Katowic. Kierowca samochodu ciężarowego w niewyjaśnionych okolicznościach stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w dwa samochody osobowe i bariery rozdzielające pasy ruchu autostrady - mówi mł. asp. Maria Popanda z KPP w Strzelcach Opolskich.

Autostrada A4 zablokowana

Wypadek na autostradzie A4 miał miejsce na zwężeniu spowodowanym remontem. To długi odcinek na którym samochody poruszają się w stronę Wrocławia tylko dwoma wąskimi pasami ruchu. Obowiązuje zakaz wyprzedzania i ograniczenie prędkości. W stronę Katowic z kolei kierowcy jadą tylko jednym pasem ruchu. I właśnie w tym miejscu doszło do zderzenia, co natychmiast spowodowało zakorkowanie ruchu w obu kierunkach.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że pojazdy jadące w kierunku Wrocławia są kierowane przez policję na węźle Łany na drogi alternatywne. W kierunku Katowic wyświetlono informację na tablicach TZT o objeździe przed węzłami Opole Południe oraz Krapkowice.

- Policjanci wyznaczyli objazdy i starają się jak najszybciej udrożnić przejazd. Chcemy, aby najpierw drożny był chociaż jeden pas ruchu w stronę Wrocławia. Utrudnienia mogą potrwać kilka godzin - dodaje mł. asp. Maria Popanda.

Utrudnienia na autostradzie A4

Autostrada A4 jest obecnie całkowicie nieprzejezdna. Korek od strony Katowic ma o godz. 14.30 prawie 12 km i rozpoczyna się już przed Pławniowicami. Natomiast korek od strony Wrocławia ma około 15 km.

Policja ze Śląska poprowadziła cały ruch w kierunku Wrocławia objazdem przez trasę DK 40.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE