Wybory samorządowe

Wybory samorządowe w Tarnowskich Górach. Tak głosowali mieszkańcy. Podano frekwencję

21 kwietnia w wielu miejscowościach odbyła się II tura wyborów samorządowych. Również w Tarnowskich Górach mieszkańcy ponownie wybierali burmistrza. Państwowa Komisja Wyborcza podała frekwencję na godzinę 12.00. Wynik zdecydowanie odbiega od średniej krajowej.

II tura wyborów samorządowych w Tarnowskich Górach. Znamy frekwencję

21 kwietnia w kilkudziesięciu miastach w województwie śląskiego odbywa się II tura wyborów samorządowych. Mieszkańcy od godziny 7.00 do 21.00 mogą zagłosować na włodarzy. II tura odbywa się również w Tarnowskich Górach.

Do drugiej tury zakwalifikowali się Arkadiusz Czech i Zofia Lesiewicz. Przypomnijmy, że w I turze obecny burmistrz zdobył 34,66 proc. poparcia, a Zofia Lesiewicz 31,60 proc. poparcia.

Jaka jest frekwencja wyborcza w Tarnowskich Górach?

Znamy też frekwencję wyborczą w Tarnowskich Górach. Wyniki wyborcze ogłosiła Państwowa Komisja Wyborcza. Według stanu na godz. 12, w Tarnowskich Górach zanotowano frekwencję 9,71 proc. W całym kraju to 12,93 proc. W mieście Gwarków to ponad 5 procent mniej niż dwa tygodnie temu.

Niestety to jedna z niższych frekwencji biorąc pod uwagę całe województwo śląskie. Najwyższa frekwencja jest w powiecie żywieckim: 15,81 proc., a najniższa w pow. lublinieckim 9,16 proc.

Natomiast w powiecie tarnogórskim frekwencja przedstawiała się w następujący sposób: Miasteczko Śląskie - 14,61 proc., a Krupski Młyn - 16,02 proc.

W Tarnowskich Górach liczba kart wydanych w stałych obwodach głosowania do godziny 12.00 to 4486, a liczba uprawnionych do głosowania w stałych obwodach głosowania: 46 205.

Zobaczcie zdjęcia ze Szkoły Podstawowej nr 13 w Strzybnicy.