Wielkie wyróżnienie naukowców z Politechniki Ślaskiej!

2022-05-25 15:11

Naukowcy Politechniki Śląskiej z prestiżowymi nagrodami! Podczas tegorocznej 15. Edycji Międzynarodowych Targów Wynalazków Intarg 2022. Politechnika Śląska zdobyła 2 złote i 2 srebrne medale oraz kilka wyróżnień specjalnych, w tym nagrodę platynową Targów.

Nagrodzone wynalazki to m.in. Motocykl elektryczny, dron do dystrybucji szczepionki dla lisów, urządzenie do usuwania zanieczyszczeń z odpadów plastikowych czy urządzenie dźwiękowe do ostrzegania górników przed niebezpieczeństwem. 

- To duży sukces, który pokazuje, że jako Politechnika Śląska potrafimy coś tworzyć co zyskuje zainteresowanie osób skojarzonych z biznesem. Dlatego, ze głównymi uczestnikami takich targów to jest biznes, który poszukuje rozwiązań atrakcyjnych dla siebie, które chciałby zastosować. W tej sposób promujemy siebie jako uczelnia, promujemy siebie jako naukowcy - mówi Marek Pawełczyk prorektor ds. rozwoju i nauki.

Wynalazki Politechniki Śląskiej nie tylko prezentują się nowocześnie, ale przede wszystkim mają ułatwić nam codzienne życie i chronić planetę. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE