Węgiel

i

Autor: PGE mat. pras. Reklamacja węgla od samorządów

Czy można reklamować węgiel z gminy? Okazuje się, że to nie jest taka prosta sprawa

PGE odpowiedziało na pytanie: czy można reklamować węgiel kupowany przez samorządy? Okazuje się, że przy zakupie węgla od samorządu sytuacja z reklamacją może wyglądać zupełnie inaczej niż zwykle.

Portal money.pl ustalił czy gospodarstwa domowe, które kupiły węgiel od samorządu będą mogły go zareklamować, kiedy ten nie będzie się palić. Zazwyczaj klienci składów węgla w takiej sytuacji mogą składać reklamację.

Reklamacja węgla od samorządów

Jak poinformował portal money.pl Grzegorz Kubalski ze Związku Powiatów Polskich węgiel dystrybuowany przez samorządy nie będzie podlegał reklamacji, bo to asortyment, a nie jakość surowca jest przedmiotem uzgodnień między gminą a dostawcą.

Do reklamacji węgla dystrybuowanego przez samorządy odniosła się Polska Grupa Energetyczna, która jest jednym z dwóch importerów węgla. Spółka zapewniła, że sprzedawany przez nią surowiec jest certyfikowany i spełnia wszystkie normy jakościowe.

Każdorazowo do sprzedawanego przez PGE Paliwa węgla dołączany jest certyfikat potwierdzający jakość zakupionego towaru, który otrzymuje klient. W przypadku, gdyby zakupiony towar był niezgodny z certyfikatem, byłoby to podstawą do złożenia reklamacji - przekazało portalowi money.pl biuro prasowe PGE.

Certyfikowany węgiel od PGE

PGE tłumaczy, że sprowadzany węgiel na każdym kroku poddawany jest kontroli jakości węgla – w porcie nadania i odbioru. Badania wykonują niezależne, akredytowane laboratoria, które zatwierdzają wyniki certyfikatem.

Dopiero wtedy PGE Paliwa, na podstawie wystawionego certyfikatu, rozlicza się z dostawcami. Podczas wieloletniej działalności PGE Paliwa nigdy nie spotkała się z sytuacją, w której dostarczony byłby ładunek inny niż zamówiony węgiel. Jeżeli doszłoby do takiej sytuacji, że dostarczony ładunek byłby inny niż zamówiony, taka dostawa byłaby odrzucona, zgodnie z zapisami kontraktów handlowych - informuje portal money.pl biuro prasowe PGE.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE