Weekend poza Katowicami. TOP 10 miejsc na szybki wyjazd poza miasto

2019-10-30 13:06 Redakcja
Weekend poza miastem
Autor: pixabay.com Dobrze odpocząć od zgiełku miasta

Chcecie się wyrwać na weekend poza miasto, ale nie macie pomysłu? Przygotowaliśmy listę dziesięciu miejsc, które znajdują się nie więcej niż 100 km od Katowic i warto je odwiedzić!

Nie trzeba jechać na drugi koniec świata, aby się zachwycić. W okolicy znajduje się mnóstwo miejsc, które warto odwiedzić. Muzea, parki, pałace - to wszystko około 100 km od Katowic. 

1. Zamek w Mosznej 

99 wież i 365 pomieszczeń - zamek w Mosznej to miejsce jak z bajki! Albo jak z horroru, bo żądni przygód mogą zwiedzić także podziemne korytarze i mroczną kryptę! 

2. Podziemna Trasa Wodna 

Sztolnia Królowa Luiza i Podziemna Trasa Wodna na dłuuugo zostają w pamięci. Możemy przepłynąć pod ziemią ponad kilometr na pokładzie łódki przyglądając się naciekom wapiennym i wyjątkowym roślinom. 

3. Zabytkowa Stacja „Zawada” w Karchowicach

To coś dla wielbicieli techniki i historii. Silniki, pompy, turbiny i wszystko, co doprowadziło do sukcesu śląskiego przemysłu w jednym miejscu! 

4. Tyskie Browary Książęce 

Można dowiedzieć się gdzie i jak warzy się piwo, ale przede wszystkim… udać się do regionalnego pubu na degustację! Niestety jest to wycieczka dla osób pełnoletnich. 

5. Kolej Wąskotorowa w Rudach

Miejsce idealne dla miłośników industrialnych klimatów. Kiedyś był to główny środek transportu, dziś jazda „ciuchcią” to prawdziwa atrakcja! 

6. Palmiarnia w Gliwicach

Ponad pięć tysięcy gatunków roślin i… małe oceanarium! Jest też specjalna instalacja, dzięki której można przyglądać się pracy mrówek.

7. Skansen Ludowy w Parku Śląskim 

Jak wyglądała chata bogatego chłopa, kapliczka czy szałas pasterski? Koniecznie odwiedźcie skansen w Chorzowie.

8. Śląskie Wesołe Miasteczko „Legendia”

Ponad czterdzieści atrakcji, pięć stref tematycznych i gigantyczny rollercoaster! 

9. Pojezierze Palowickie

 Malownicze stawy rozmieszczone wzdłuż doliny potoku Jesionka. Kompleks położony jest pośród drzew. Idealne miejsce, aby odpocząć od zgiełku miasta.

10. Muzeum Ognia w Żorach

To miejsce, w którym można zapalić znicz olimpijski, zagotować wodę w temperaturze pokojowej, a nawet przejść przez ścianę ognia! 

Tak blisko!

Pamiętajcie, że wszystkie te miejsca znajdują się nie więcej niż 100 km od Katowic, więc możecie tam pojechać nawet na jeden dzień i chociaż na chwilę zapomnieć o katowickim bałaganie.