W Katowicach powstaną nowe trasy rowerowe. Połączą Giszowiec z Nikiszowcem i Doliną Trzech Stawów

2022-01-20 20:28
Droga rowerowa w Katowicach
Autor: Natalia Czarnuch

Mieszkańcy Giszowca w bezpieczny i ekologiczny sposób będą mogli dotrzeć na Dolinę Trzech Stawów czy Nikiszowiec. W Katowicach powstaną nowe trasy rowerowe, który mają zagęścić sieć istniejących już ścieżek

W Katowicach powstaną dwie nowe trasy rowerowe, które połączą Giszowiec z Nikiszowcem i Doliną Trzech Stawów. Inwestycja będzie kosztować ponad 5 milionów złotych. Budowa ścieżki, która połączy Giszowiec z Doliną Trzech Stawów ma zakończyć się już wiosną, natomiast połączenie Giszowca z Nikiszowcem gotowe będzie na jesień.

Mieszkańcy zyskują nowe trasy, które mogą wykorzystywać również rekreacyjnie. Przykład Nikiszowca jest przecież świetną propozycją do zwiedzania naszego miasta na rowerze - przecież jest to perełka architektoniczna - mówi Ewa Lipka, rzecznik miasta Katowice.

Nowa infrastruktura powstaje, także w Centrum Katowic – jeszcze w tym roku od strony Koszutki pod Rondo poprowadzi zjazd dla rowerzystów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE