W Katowicach powstają prywatne akademiki. Będzie siłownia i przestrzeń do co-workingu

2020-04-28 12:34 NAU
Basecamp Katowice
Autor: mat.prasowe

Już od ponad dwóch miesięcy trwa budowa prywatnego akademika BaseCamp Student w Katowicach. Pod koniec kwietnia planowane jest zakończenie pierwszego ważnego etapu budowy – płyty fundamentowej. W nowo powstałym obiekcie do dyspozycji mieszkańców będzie 733 pokoi, siłownia – JustGym, a także przestrzeń do co-workingu tzw. BaseHub.

W Katowicach powstają prywatne akademiki BaseCamp

Inwestycja realizowana jest w Katowicach przy ul. Krasińskiego w pobliżu lokalnych uczelni. przez spółkę BaseCamp Student, a głównym wykonawcą jest Mostostal.
Zakończenie budowy planowane jest na koniec września 2021 roku, tym samym już na jesieni będą mogli zamieszkać tam pierwsi lokatorzy. Do ich dyspozycji będzie 733 pokoi.

Jak przekonują przedstawiciele inwestora, współcześni studenci nie przypominają studentów sprzed dwudziestu lat. Żyją aktywniej. Nie tylko się uczą, ale też ciężko pracują. Stąd decyzja, aby w przestrzeniach wspólnych nie zabrakło miejsca na siłownię, a także przestrzeń do wspólnej pracy. Ponadto wszystkie dostępne pokoje to nowoczesne studia z własnymi łazienkami oraz opcją kuchni. Mieszkańcy będą mogli skorzystać także z sali do gier oraz pralni.

Prywatne akademiki to trend obecny w całej Europie. W Polsce poza otwartym już obiektem w Łodzi, klimatyczne akademiki BaseCamp Student powstają we Wrocławiu, Sopocie, Gdańsku i Katowicach. W planach jest realizacja inwestycji w Warszawie, Poznaniu oraz Krakowie. Za granicą spółka BaseCam Student obecna jest w Niemczech: Berlinie, Poczdamie i Lipsku, a nowe obiekty powstają w Aachen, Dortmundzie i Geottingen. W Skandynawii BaseCamp Student obecny jest w Kopenhadze oraz Lyngby w Danii a w budowie jest już kolejny obiekt w Aarhus - przekonują inwestorzy.

Miejsca na spacery bez tłumów w woj. śląskim

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami