W Katowicach odbędzie się Wigilia Dla Samotnych. Może przyjść nawet kilka tysięcy osób [AUDIO]

2019-12-17 9:41
W Katowicach odbędzie się Wigilia Dla Samotnych. Może przyjść nawet kilka tysięcy osób
Autor: Fundacja Wolne Miejsce

Kilka tysięcy mieszkańców Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii zasiądzie przy wspólnym stole. 24 grudnia w Katowicach po raz kolejny odbędzie się Wigilia dla Samotnych. W menu nie zabraknie tradycyjnych potraw jak barszcz z uszkami, karp czy sałatka ze śledziami. Ale żeby wszystko mogło się udać, potrzebna jest pomoc ludzi o dobrym sercu i kilkudziesięciu wolontariuszy.

Wigilia dla samotnych Katowice 2019

Fundacja Wolne Miejsce po raz kolejny zaprasza do katowickiego MCK-u. 24 grudnia punktualnie o 16:00 rozpocznie się tam wigilia dla samotnych. A każdy mieszkaniec Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii będzie mógł na nią dojechać bezpłatnym autobusem. Jednak żeby ogromna sala Międzynarodowego Centrum Kongresowego nabrała bożonarodzeniowego klimatu, potrzebne są kolorowe lampki, ozdoby choinkowe i świąteczne stroiki, ale też ogromne ilości jedzenia. W menu tegorocznej wieczerzy znalazły się raczej tradycyjne potrawy. O tym co znajdzie się na stołach podczas Wigilii w MCK opowiada Mikołaj Rykowski, prezes fundacji Wolne Miejsce. Posłuchajcie.

Posłuchaj jak będzie wyglądała tegoroczna Wigilia dla samotnych:

Fundacji udało się zebrać większość potrzebnego jedzenia, ale są jeszcze pewne braki. Listę produktów potrzebnych do przygotowania wieczerzy na kilka tysięcy osób znajdziecie na facebookowym profilu fundacji Wolne Miejsce.​

W ubiegłorocznej edycji wzięło udział około 3 tys. osób. Wigilia dla samotnych adresowana jest do wszystkich osób – bez względu na status materialny. Z biegiem lat formuła została rozszerzona o śniadania wielkanocne.

– Wigilia jest organizowana w Katowicach, ale skierowana do wszystkich mieszkańców Metropolii. Dziękujemy gospodarzom tych osiemnastu miast, które się włączyły. Zaczęliśmy od Metropolitalnej Wielkanocy, a teraz czas na wigilię – powiedział na konferencji prasowej Mikołaj Rykowski, prezes Fundacji Wolne Miejsce.

Wigilia dla samotnych w Katowicach. Będą darmowe autobusy

24 grudnia uruchomionych zostanie pięć autobusowych linii specjalnych: S4, S5, S6, S7 i S8. Połączą one katowicki MCK z takimi miastami jak: Gliwice, Zabrze, Ruda Śląska, Świętochłowice, Chorzów, Tarnowskie Góry, Świerklaniec, Piekary Śląskie, Bytom, Dąbrowa Górnicza, Będzin, Wojkowice, Czeladź, Siemianowice Śląskie, Tychy, Mikołów, Sosnowiec i Mysłowice. Autobusy będą kursować w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby każdy mógł łatwo dotrzeć do Katowic i wrócić do swoich miast.

Szczegółowy rozkład jazdy w Wigilię można znaleźć na stronie ztm.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE