Kalendarz Olmet na 2020 rok. Już nie Śląskie Pirelli. Teraz czas na Złomokoty [ZDJĘCIA]

2019-12-17 9:49
Kalendarz Olmet 2020 rok. Już nie Śląskie PIrelli. Teraz czas na Złomokoty
Autor: Olmet

Kalendarz na 2020 rok firmy Olmet z Tarnowskich Gór jest już gotowy. To publikacja zupełnie inna niż w poprzednich latach, gdy na kartach kalendarza pojawiały się akty, do których pozowały pracowniczki Olmetu. Tym razem kalendarz będzie mieć wymiar edukacyjny, a nie charytatywny. Zobaczcie najnowszy kalendarz Olmetu oraz publikacje z poprzednich lat, gdzie dominowały nagie kobiety i złom.

Kalendarz Olmet na 2020 rok

Wraz z nowym rokiem Olmet z Tarnowskich Gór ponownie wszystkich zaskoczy albowiem firma postanowiła wydać książeczkę dla dzieci opowiadającą o złomowisku. To zupełna nowość bowiem do tej pory kalendarze Olmetu promowane były jako Śląskie Pirelli, a na kartach kalendarza dominowały akty. Tymi zdjęciami zachwycali się wszyscy. Sensualne, odważne i artystyczne zdjęcia w scenerii złomowiska dawały oszołamiający efekt. Zobaczcie jak w poprzednich latach prezentował się kalendarz Olmetu.

Śląskie Pirelli to jednak w tym momencie czas przeszły. Tym razem firma poszła w nieco inną stronę i wydała specjalną książkę, która nosi tytuł „Złomokoty (i inne zwierzaki niedomowe) wśród maszyn”. Autorką wydania jest Anna Swoboda, od 10 lat zawodowo związana z firmą OLMET. Ilustracje do książki przedstawiające pracę tarnogórskiego złomowiska stworzył znany projektant, ilustrator – Krzysztof Stręcioch. To one posłużyły do projektu tegorocznego kalendarza firmowego OLMETu pod tym samym tytułem co książeczka.

Złomokoty… to książka zainspirowana kotami, maszynami oraz prawdziwą historią firmy OLMET z Tarnowskich Gór – największego złomowisko w Polsce.

Kto nie marzy o wycieczce na złomowisko, żeby zobaczyć niestrudzone maszyny w otoczeniu prawdziwych gór złomu?! Tak się składa, że pracowite maszyny mają swoich fanów także wśród zwierząt. Lektura książeczki pozwoli czytelnikom poznać bliżej złomokoty i inne zwierzaki niedomowe, które zamieszkują tarnogórskie złomowisko - mówi Anna Swoboda.

Złomek, Puszek, Lisek, Jeżyk, Szczurek i inni zapraszają wszystkich na obchód po placu składowym. Po drodze napotykają na kolejne maszyny i zwierzaki, które świetnie znają się na recyklingu złomu. Nad wszystkim sprawuje pieczę tajemniczy Szefunio…

Ta nietypowa książeczka dla dzieci odsłoni przed czytelnikami kulisy pracy złomowiska, a przy okazji odpowie na pytanie: Po co cały ten złom?!

Tym samym tegoroczny kalendarz firmowy OLMETU będzie mieć wymiar edukacyjny, a nie charytatywny jak jego poprzednie edycje, gdyż promować będzie książkę mającą na celu edukowanie małych i dużych w zakresie wiedzy nt. recyklingu metali.

Książka będzie dostępna w sprzedaży już od stycznia 2020 roku w cenie 23,00 zł.

Do kupienia w wybranych księgarniach i poprzez stronę internetową zlomokty.olmet.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE