W Goczałkowicach-Zdroju powstały cztery pływające pomosty

i

Autor: UM Goczałkowice-Zdrój

Wiadomości

W Goczałkowicach-Zdroju powstały cztery pływające pomosty. To kolejna atrakcja turystyczna w rejonie zbiornika

Na Jeziorze Goczałkowickim powstały pływające pomosty. Platformy wybudowane zostały m.in. z myślą obsłudze zbiornika i służbach ratowniczych. To kolejna atrakcja turystyczna w tym rejonie.

W Goczałkowicach-Zdroju powstały pływające pomosty

Na "śląskim morzu” oddane do użytku zostały właśnie cztery pomosty pływające. Dwa z nich znajdują się w Wiśle Małej, niedaleko wieży obserwacyjnej, która została oddana do użytku w tym roku. Kolejne dwie platformy zlokalizowane są na południowym brzegu zbiornika nieopodal przepompowni w Zarzeczu. To kolejna atrakcja turystyczna wykonana przez Regionalną Dyrekcję Ochrony Środowiska w Katowicach. 

– Pomosty będą pełnić wiele funkcji i zostały wybudowane m.in. z myślą o wędkarzach, ornitologach i turystach. Konstrukcje przeszły już niezbędne odbiory techniczne i można z nich korzystać, do czego zachęcamy – podkreśla Mirosława Mierczyk-Sawicka, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Katowicach.

Co ciekawe – pomosty wyposażone zostały w system, dzięki któremu będą podnosić się wraz ze zmianą poziomu wody w zbiorniku, aż do maksymalnego poziomu piętrzenia wody wynoszącego 257 metrów nad poziomem morza. Nie zostaną więc one zalane!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE