Pingiwny

i

Autor: Śląski Ogród Zoologiczny

Wiadomości

W chorzowskim zoo odbędzie się "Dzień Pingwina". Na gości będą czekać liczne atrakcje

W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym zostanie zorganizowany "Dzień Pingwina". Wydarzeniu, które odbędzie się 27 kwietnia, będą towarzyszyć liczne atrakcje i aktywności. Niespodzianki będą czekać przy wybiegu pingwinów Humboldta

Dzień Pingwina w Śląskim Ogrodzie Zoologicznym

Co roku 25 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Pingwina. Wydarzenie to dobra okazja do zainteresowania się losem tych nielotnych ptaków zamieszkujących głównie obszary Antarktyki oraz południowe części Ameryki Południowej, Afryki i Australii.

Śląski Ogród Zoologiczny od lat włącza się w globalne działania na rzecz ochrony pingwinów oraz podnoszenia świadomości o zagrożeniach, jakie na nie czyhają. Dlatego też w chorzowskim zoo 27 kwietnia będzie obchodzony Dzień Pingwina.

W godzinach od 10:00 do 16:30, zapraszamy Was do naszego ogrodu, gdzie przy wybiegu pingwinów Humboldta czekać będą na Was liczne atrakcje i aktywności - poinformowało zoo.

W trakcie wydarzenia odbędą się zabawy i zajęcia, które pozwolą na spędzenie radosnego, ale i pouczającego dnia w towarzystwie pingwinów. Zostaną zorganizowane m.in. gry i zabawy dla całej rodziny, malowanie twarzy, quiz o pingwinach oraz pokazowe karmienie pingwinów.

Wydarzenie jest bezpłatne i wliczone w cenę biletu wstępu do zoo.

Zobaczcie, jak na wiosnę zwierzęta z chorzowskiego zoo budziły się do życia.

Listen on Spreaker.