Ustroń. Ruszyła zbiórka na pomoc rodzinom poszkodowanym w eksplozji gazu

2022-12-04 18:59

Ruszyła zbiórka na pomoc rodzinom, które ucierpiały w wyniku eksplozji butli z gazem w domu w Ustroniu. Do wybuchu doszło w niedzielę, 4 grudnia 2022 r. przed godziną 10.00. Dom w wyniku eksplozji częściowo się zwalił.

W sobotę, 4 grudnia, w Ustroniu doszło do tragedii. W wyniku wybuchu butli z gazem częściowo zawalił się dom, w którym mieszkało 9 osób.

Jak poinformował portal ox.pl, po godz. 18 spod gruzów domu wydobyto ciało drugiego mężczyzny. Wcześniej, około godz. 17 wydobyto ciało pierwszego z mężczyzn przysypanych gruzem po wybuchu gazu, do jakiego doszło ok. godz. 10 w Ustroniu, przy ul. Polańskiej. Wcześniej wydobyto kobietę z obrażeniami głowy.

Informacje potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Ofiary to mężczyźni w wieku około 60 lat.

Do wybuchu doszło ok. godz. 10 w jednym z domów przy ul. Polańskiej. Siła eksplozji była ogromna a dom cały się zawalił. Służbom udało się wydobyć ciało kobiety, która miała obrażenia głowy. Wskazała, że pod gruzami są jeszcze dwaj mężczyźni w wieku 60 i 65 lat. Ich ciała udało się wydobyć późnym popołudniem.

Zbiórka na pomoc dla rodzin z Ustronia

Teraz ruszyła zbiórka na pomoc poszkodowanym rodzinom. Dom zamieszkiwały dwie rodziny, łącznie 9 osób.

W budynku znajdowały się dwa niezależne mieszkania należące do dwóch rodzin gdzie mieszkało w sumie dziewięć osób; dwie w jednym, siedem w drugim. Zapewne potrzebne będzie wszystko co jest niezbędne do przywrócenia normalnego życia poszkodowanym - informują organizatorzy zbiórki. 

Organizatorem zbiórki są społecznicy działający w grupie Akademii Dobrych Pomysłów. 

Zbiórka na pomoc rodzinom.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE