Gaz rozsadził dom w Ustroniu dokładnie 3 lata po wybuchu w Szczyrku. Zginęli ludzie

2022-12-05 8:05
Eksplozja w domu w Ustroniu. Trwają poszukiwania ocalałych
Autor: Art Service Eksplozja w domu w Ustroniu. Trwają poszukiwania ocalałych

Wybuch gazu w Ustroniu nastąpił dokładnie 3 lata po pamiętnej eksplozji w Szczyrku. W obu przypadkach domy zostały rozsadzone i zginęli ludzie. Po godz. 18 spod gruzów domu w Ustroniu, gdzie doszło w niedzielę 4 grudnia do eksplozji gazu, wydobyto ciało drugiego mężczyzny.

Jak poinformował portal ox.pl, po godz. 18 spod gruzów domu wydobyto ciało drugiego mężczyzny. Wcześniej, około godz. 17 wydobyto ciało pierwszego z mężczyzn przysypanych gruzem po wybuchu gazu, do jakiego doszło ok. godz. 10 w Ustroniu, przy ul. Polańskiej.

Informacje potwierdziła w rozmowie z "Super Expressem" rzecznik prasowy Śląskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP, mł. bryg. Aneta Gołębiowska. Ofiary to mężczyźni w wieku około 60 lat.

Do eksplozji doszło dokładnie 3 lata po pamiętnym wybuchu gazu w Szczyrku. Wówczas zginęło 8 osób.

Do wybuchu doszło ok. godz. 10 w jednym z domów przy ul. Polańskiej. Siła eksplozji była ogromna a dom cały się zawalił. Służbom udało się wydobyć ciało kobiety, która miała obrażenia głowy. Wskazała, że pod gruzami są jeszcze dwaj mężczyźni w wieku 60 i 65 lat. Ich ciała udało się wydobyć późnym popołudniem.

Na miejscu nadal trwa akcja. Zabezpieczane jest gruzowisko a gazownicy doprowadzają gaz do okolicznych domów.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE