Tydzień Mózgu na GWSH. Będą wykłady i warsztaty online. Sprawdźcie program

i

Autor: mat.prasowe

Światowy Tydzień Mózgu w GWSH. Będą wykłady i warsztaty online. Sprawdźcie program

2021-03-10 10:43

W tym roku Światowy Tydzień Mózgu przypada w dniach 15-21 marca. Z tej okazji specjaliści GWSH z obszaru psychologii i neuropsychologii przygotowali serię bezpłatnych wykładów i warsztatów on-line.

Ustanowiony w 1996 roku Światowy Tydzień Mózgu ma na celu popularyzację wiedzy o działaniu i budowie mózgu. W tym roku Światowy Tydzień Mózgu przypada w dniach 15-21 marca. Z tej okazji specjaliści GWSH z obszaru psychologii i neuropsychologii przygotowali serię bezpłatnych wykładów i warsztatów on-line. Program wydarzenia jest tak opracowany, aby zarówno specjaliści jak i laicy w dziedzinie neuropsychologii znaleźli w nim ciekawy wykład dla siebie.

W programie wydarzenia m.in.:

15 marca, godz. 11:00-11:45 

Neuronauka na tropie samotności. Anna Bochenek, GWSHJak poczucie osamotnienia wpływa na jakość naszego życia? Czy pandemia, lockdown i przymusowa izolacja powodują, że samotność bardziej daje się we znaki? Jakie zmiany zachodzą w mózgu w efekcie izolacji społecznej? Wykład o tym co dzieje się w naszym mózgu, gdy żyjemy w izolacji od ludzi.

15 marca, godz. 12:00-12:45 

Asymetria półkul mózgowych. Patrycja Jakubowska, GWSHCzy prawa strona naszego mózgu jest bardziej kreatywna od lewej? Co się stanie, gdy je rozdzielimy? Wykład o tym jak działają i współpracują ze sobą półkule mózgu.

16 marca, godz. 16:00-16:45 

Jak mi się nie chce, czyli czego nie wiesz o prokrastynacji? Sandra Suchowska, GWSHŻeby mi się chciało tak, jak mi się nie chce. Zdarza Ci się odkładać czynności, zadania na później? Robisz coś na ostatnią chwilę, a później borykasz się z nieprzyjemnymi konsekwencjami? Wykład o prokrastynacji i o sposobach walki z odkładaniem zadań na święty nigdy.

17 marca, godz. 10:00-11:00 

Różne osobowości, wspólny cel. O zaletach różnic indywidualnych. Dawid Haracz i Alicja Grzenik, GWSHTak pięknie się różnimy a jednak współpracujemy. Wykład o podstawowych rodzajach różnic osobowościowych i ich wpływie na nasze codzienne działania.

17 marca, godz. 11:30-12:30 

Dlaczego mam rację? dr Renata Rosmus, Katedra Psychologii GWSHCzy zastanawialiście się nad tym, dlaczego zazwyczaj sądzimy, że racja jest po naszej stronie? Wyjaśnimy, dlaczego tak trudno jest komuś zmienić swój punkt widzenia?

17 marca, godz. 17:30-18:30

Widzę czy czuję - jak uczy się Twój mózg? mgr Ewa Bensz-Smagała, wykładowca GWSHNasza pamięć jest zawodna. Dzięki pewnym technikom możemy zapamiętywać informacje szybciej i na dłużej. Wykład o tym jak poprawić efektywność nauki.

17 marca, godz. 19:00-20:00

Rewolucja nauczania. Daniel Knapik, Koło Naukowe Psychologii Stosowanej GWSHTwoja pamięć nie działa jak dawniej? Mamy na to sposób! Pokażemy Wam skuteczne techniki pamięciowe. Dzięki nim skutecznie przyswoicie materiał przed sesją.

18 marca, godz. 12:00-13:00

Relacja umysłu z jelitami, czyli dialog z drugim mózgiem. Justyna Rutkowska w rozmowie z Jadwigą Koźmińską-KiniorskąMózg wysyła sygnały do różnych organów, również do jelit. W sumie - nic zaskakującego. Ale, czy wiedzieliście, że jelita wysyłają informację zwrotną do mózgu? Porozmawiamy o tym jak ta komunikacja przebiega, co może ją zakłócić i jak te zakłócenia na linii mózg-jelita ograniczyć.

18 marca, godz. 17:30-18:30 

Jeśli często obserwujemy działania innych to, czy my również zaczniemy to robić? Michał Pacenko, Koło Naukowe Psychologii Stosowanej GWSHJak to się dzieje, że bezbłędnie odczytujemy intencje naszego rozmówcy po mimice twarzy? Wykład o tajemniczych neuronach lustrzanych.

19.03.2020, godz. 11:00 – 11:45 (PIĄTEK)

Siłownia dla neuroprzekaźników. Paulina Jagosz, GWSHWarsztaty o tym co i jak ćwiczyć, żeby nasz mózg zrewanżował się lepszą pamięcią, poprawą koncentracji oraz szybkim myśleniem.

Szczegółowy program oraz formularz zgłoszeniowy na stronie wydarzenia.

Wydarzenie objęli patronatem Instytut Psychoterapii i Zdrowia Verso , Gabinet Psychologiczny Resilience oraz Radio ESKA.