Kąpielisko na tyskich Paprocanach otwarte! Nie ma sinic

2022-07-01 13:49
Paprocany
Autor: Natalia Czarnuch

W Jeziorze Paprocańskim w Tychach można się kąpać! W tym roku nie występuje problem z sinicami, a to one były największym problemem tego miejsca w poprzednich latach.

Mieszkańcy Tychów i okolic w tym roku mogą korzystać z kąpieliska na Paprocanach. Sanepid przebadał próbki wody i stwierdził jej przydatność do kąpieli. To dobra wiadomość, ponieważ w ubiegłych latach w Jeziorze Paprocańskim występowały sinice, co uniemożliwiało kąpiel w tym miejscu.

Kąpielisko ma 100 metrów długości, temperatura wody to około 26 stopni (...) Sanepid przeprowadził badania, ostatnia decyzja o przydatności wody do kąpieli jest z 23 czerwca. My dokonujemy codziennie wizualnej oceny jakości wody, gdyby cokolwiek się działo - zgłaszamy sanepidowi - mówi Marcin Marcak, kierownik Ośrodka Wypoczynkowego Paprocany.

Najlepsze kąpieliska w województwie śląskim wybrali sami mieszkańcy.

Zobacz w galerii zdjęciowej

Kąpielisko na Paprocanach czynne jest codziennie od 10:00 do 18:00. Na miejscu nad bezpieczeństwem czuwają ratownicy WOPR. Co więcej, mieszkańcy mogą skorzystać również z wypożyczalni rowerków wodnych czy kajaków, a najmłodsi mogą schłodzić się dzięki atrakcjom znajdującym się na placu wodnym w pobliżu głównej plaży.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE