Trzy boiska w Sosnowcu

i

Autor: Arkadiusz Chęciński FB

Wiadomości

Trzy hale sportowe powstaną w Sosnowcu. Zostaną wybudowane przy szkołach

Jeszcze w tym roku przy sosnowieckich szkołach powstaną trzy wielofunkcyjne hale sportowe. Zostaną one wybudowane przy placówkach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie. 24 kwietnia podpisano umowy w tej sprawie.

Nowe boiska w Sosnowcu. Powstaną przy szkołach

W środę, 24 kwietnia podpisano pierwsze umowy dotyczące budowy trzech boisk wielofunkcyjnych w Sosnowcu. Powstaną przy szkołach w Milowicach, Starym Sosnowcu oraz Klimontowie.

Hale będą miały po ponad 1100 m kw. W każdej znajdzie się miejsce na wielofunkcyjne boisko o wymiarach pola gry 20 m x 40 m. Powstanie także zaplecze sanitarne. Z uwagi na konieczność zapewnienia odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa obiekty będą monitorowane – powiedział prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński.

Jedna z hal zostanie wybudowana nad obecnym boiskiem o nawierzchni poliuretanowej, która zostanie wyremontowana. Taka nawierzchnia zostanie również zastosowana w pozostałych dwóch obiektach, których budowa będzie bardziej skomplikowana, bo wymagająca wcześniejszej likwidacji betonowych boisk.

Elementem wyróżniającym inwestycje będą mobilne strzelnice laserowe (wirtualne) na minimum cztery stanowiska strzeleckie. Instalacje mają być możliwe do rozkładania i instalowania na samej hali na czas prowadzenia zajęć strzeleckich - dodaje prezydent Sosnowca.

Zobaczcie, jak obecnie wygląda boisko przy Szkole Podstawowej nr 12.

Na czym polega program Olimpia?

Na budowę hal samorząd pozyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości niemal 7 mln zł, z budżetu miasta dołożone zostanie 8 mln.

Przyszkolne hale sportowe powstaną w ramach rządowego programu Olimpia - na 100-lecie pierwszych występów reprezentacji Polski na igrzyskach.

Zakłada on, że hale będą też ogólnodostępne, wykorzystywane także do zajęć pozalekcyjnych. Celem programu jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej, co umożliwi sportowy rozwój młodzieży oraz aktywność fizyczną osób z pozostałych grup społecznych.