To będzie spektakl bez głównego bohatera. Premiera „Płatonowa” w Teatrze Śląskim już 10 czerwca

2022-06-08 13:37
Premiera „Płatonowa” w Teatrze Śląskim
Autor: Agnieszka Kucjas

Teatr Śląski wziął na warsztat "Płatonowa" Antona Czechowa. Spektakl będzie można oglądać od 10 do 14 czerwca na scenie kameralnej. Co ciekawe, w sztuce zabraknie głównego bohatera. To powoduje, że „Płatonow” ze sztuki o miłości, staje się spektaklem bezlitośnie obnażającym mechanizmy, w których uwięzione są nasze życia, nadzieje i pragnienia.

Są ludzie, wokół których dzieje się historia. Którzy są w jej sercu, napędzają ją, przez nich toczą się opowieści. Co by się stało, gdyby z jednej z takich historii owa kluczowa postać całkowicie zniknęła? Co napędza opowieść, gdy nie ma w niej kluczowego bohatera? Wokół czego skupi się reszta postaci? Na to pytanie stara się odpowiedzieć reżyserka Małgorzata Bogajewska. Co z tego wyniknie przekonacie się w piątek 10 czerwca o godz. 19:00 na Scenie Kameralnej Teatru Śląskiego w Katowicach. 

- „Płatonow” zawsze był czytany jako wielka opowieść miłosna. Wycinano z niego rozmowy o pieniądzach, długach. A co jeśli wytniemy miłość? A może nie... A co jeśli Płatonow się nie pojawi? Nie przyjdzie. Zostaniemy sami. Kto nada sens, kto pociągnie nas za sobą? Czy jesteśmy w stanie wziąć odpowiedzialność za nasze życie, za nasze wybory życiowe, miłosne, ale też szerzej polityczne? Czy potrafimy się obudzić, ocknąć, stać się osobnym bytem walczącym o świat, czy musimy zawierzać nasze myśli, nasze życia komuś – podporządkowani, bierni i – nie wiedząc nawet o tym – przegrani? - mówi o spektaklu jego reżyserka Małgorzata Bogajewska.

„Płatonow” będzie również grany 11, 12 i 14 czerwca 2022.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE