Tereny po kopalni KWK Mysłowice do rewitalizacji -WIZUALIZACJA

i

Autor: 2H+ Architekci Sp. z o.o.

Inwestycje

Tereny po kopalni KWK Mysłowice do rewitalizacji. Architekci mają już koncepcję

2024-03-05 14:43

Na zlecenie mysłowickiego Urzędu Miasta biuro architektoniczne 2H+ z Katowic przygotowało koncepcję zagospodarowania terenów po KWK Mysłowice. Wiadomo już co miałoby tam powstać.

Dawna KWK Mysłowice otrzyma drugie życie? Koncepcja wykonana 

Zabudowania KWK Mysłowice dawniej tętniące życiem, dziś stoją opuszczone. Władze miasta chcą to zmienić, rewitalizując teren tak, by stał się miejsce spotkań mieszkańców i lokalnym centrum kultury.

Architekci biura 2H+ z Katowic na zlecenie Urzędu Miasta Mysłowice wykonali koncepcję zagospodarowania tego terenu i obiektów pokopalnianych.

Tradycja połączona z nowoczesnością? Terenom po kopalni mają zostać nadane nowe funkcje, ale z zachowaniem historycznej przeszłości tego miejsca. 

Śląski Dom Kultury, Centrum Kreatywności i gastronomia - dla każdego coś

Projekt zakłada transformację budynku byłej maszynowni szybu Jagiełło w Śląski Dom Kultury, jedną z najważniejszych części rewitalizowanego terenu. Miejsce to będzie promować tożsamość i dziedzictwo Śląska - będą tam organizowane warsztaty, wystawy, powstanie kawiarnia. 

Interaktywne Muzeum Pierwszego Powstania Śląskiego stanie się z kolei ważnym miejscem oddającym hołd ważnym wydarzeniom związanym z I Powstaniem Śląskim. 

Będzie też strefa rekreacji. Projekt podzielony na sekcje oferuje różnorodne możliwości spędzania czasu, od stref aktywności po miejsca do odpoczynku.

Kolejnym pomysłem jest Centrum Kreatywności, znaleziono miejsce pod zabudowę hotelową, centrum aktywności ruchowej, rozrywki, muzyki i tańca na teatr i targ pod dachem.

W odnowionym obiekcie pokopalnianym powstanie również przestrzeń gastronomiczna, która będzie serwować dania kuchni śląskiej oraz zdrowy street food z różnych zakątków świata. 

Zobaczcie poniżej WIZUALIZACJE katowickiego biura architektonicznego 2H+. Tak ma wyglądać to miejsce.

Quiz. Pokazujemy kadr, a ty zgadujesz, z którego kultowego filmu pochodzi. Zdobędziesz komplet punktów?

Pytanie 1 z 17
Z jakiego filmu pochodzi ten kadr?
b