Studniówka IX LO w Sosnowcu. Dyrektorka zatańczyła jak Wendesday Adams

i

Autor: Mateusz Bochenek

Sosnowiec

Tańczyła jak Wednesday Addams, teraz odchodzi. Popularna dyrektorka z Sosnowca złożyła rezygnację. Poszło o pieniądze

Ewelinę Stasik znają tysiące osób, choć nie każdy z nazwiska. To ona kilka miesięcy temu była bohaterką viralowego filmiku za sprawą tańca à la Wendesday Addams. Nagranie ze studniówki w IX LO w Sosnowcu trafiło na TikToka i z miejsca podbiło serca internautów. Niestety, bardzo możliwe, że to był ostatni bal maturalny, na którym pani Stasik wystąpiła w roli dyrektorki.

O rezygnacji Eweliny Stasik ze stanowiska dyrektora IX Liceum Ogólnokształcącego w Sosnowcu poinformowała "Gazeta Wyborcza". Jak przyznała rodzicom i nauczycielom podczas spotkania w szkole, powodem jej decyzji są niskie zarobki.

Gdy zmieniły się przepisy, nauczyciele zyskali możliwość pracowania więcej niż 1,5 etatu. Ten przywilej nie przysługuje jednak dyrekcji. 

- Moje wynagrodzenie wynosi 5 tys. zł na rękę i jako dyrektor nie mam prawnej możliwości dobrania sobie godzin ponadwymiarowych czy podjęcia dodatkowej pracy w innej szkole - mówiła Ewelina Stasik podczas spotkania z rodzicami i nauczycielami, cytowana przez "Gazetę Wyborczą".

Dyrektorka z Sosnowca podbiła TikToka. Tańczyła jak Wednesday Addams podczas studniówki 

Ewelina Stasik cieszy się sympatią rodziców, uczniów a także internautów. W lutym podczas studniówki pani dyrektor zaprezentowała uczniom własną interpretację tańca Wednesday Addams. Filmik trafił na TikToka i z miejsca stał się viralem.

Nagranie ma ponad 4 mln wyświetleń i 161 tys. polubień. W komentarzach królują komplementy: "Widać, że kobieta z klasą!", "Pozytywne wibracje", "jaka piękna nie mogę", "luzacka, tak trzymać".

Rodzice chcą walczyć, by zatrzymać popularną dyrektorkę w szkole

Jak podaje "Gazeta Wyborcza", rodzice uczniów IX LO w Sosnowcu już teraz zapowiadają, że będą walczyć o dyrektorkę. Pojawiła się propozycja, by założyć pani Stasik konto w serwisie Patronite. W ten sposób rodzice mogliby zrzucać się na dodatkowe wynagrodzenie dla ulubionej dyrektorki. Rodzice chcą też interweniować u prezydenta miasta Arkadiusza Chęcińskiego.

Wiadomości ze Śląska

i

Autor: Marcin Twaróg Link: https://www.eska.pl/slaskie/