Ta sieć właśnie znika na naszych oczach. Klienci Orange nie będą zadowoleni

i

Autor: Archiwum Ta sieć właśnie znika na naszych oczach. Klienci Orange nie będą zadowoleni

Telefonia komórkowa

Ta sieć właśnie znika na naszych oczach. Klienci Orange nie będą zadowoleni

We wtorek 26 września rozpoczęło się etapowe wyłączanie sieci 3G w Orange. Część klientów już teraz może nie mieć dostępu do internetu, inni sprawdzają, czy mogą się przełączyć na inną technologię.

Orange powoli wyłącza sieć 3G. 

We wtorek, 26 września, Orange zaczął wyłączać sieć 3G z poszczególnych obszarów naszego kraju. Sieć 3G to nic innego jak sieć mobilna umożliwiająca dostęp do internetu. To bezpośredni następca sieci 2G i poprzednik 4G LTE oraz wchodzącej właśnie do Polski sieci 5G. Z tego też powodu sieć 3G, z racji coraz mniejszej ilości użytkowników i wolniejszego łącza w porównaniu z innymi sieciami, jest stopniowo wyłączana. 

W pierwszej kolejności sieć 3G została wyłączona w powiecie pilskim i złotowskim w województwie wielkopolskim. Jak podaje dziennik.pl, kolejne ma być województwo łódzkie, a konkretnie powiaty: pajęczański, wieluński oraz wieruszowski. 

W październiku sieć zniknie z z powiatu chodzieskiego, obornickiego, poddębickiego, czarnkowsko-trzcianeckiego, łaskiego, sieradzkiego wągrowieckiego oraz zduńskowolskiego. Następni w kolejce są mieszkańcy Słupska i Koszalina. Kolejne wyłączenia potrwają do 2025 roku, a częstotliwości zajmowane do tej pory przez 3G zostaną wykorzystanie do poprawy jakości połączenia w 4GLTE.

Likwidują sieć 3G. Orange radzi, co zrobić

Wyłączenie sieci 3G nie oznacza, że użytkownicy sieci Orange nie będą mogli np. korzystać z rozmów telefonicznych. Jeśli telefon użytkownika obsługuje technologię VoLTE, telefonu nie trzeba wymieniać. Natomiast ci, którzy mają kartę SIM 3G/4G powinni ją od razu wymienić na kartę 4G/5G. Żeby sprawdzić, jaka karta SIM siedzi w naszym telefonie, wystarczy zerknąć na górną część wyświetlacza. Jeśli przy ikonce zasięgu jest napis 4G, 5G albo LTE, nie trzeba karty wymieniać. Można to też sprawdzić wysyłając bezpłatnego SMSa na numer 80233. Jeśli okaże się, że masz starą kartę, najlepiej udać się odrazu do salonu Orange. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE