Szkoły na Śląsku przechodzą na naukę zdalną. jest coraz więcej takich przypadków

2021-10-28 7:57
Szkoły na Śląsku przechodzą na naukę zdalną. jest coraz więcej takich przypadków
Autor: pixabay.com Zdjęcie poglądowe

Niestety wciąż przybywa zakażeń koronawirusem. Również na Śląsku. Wiele ognisk wirusa powstaje w szkołach, dlatego dyrektorzy coraz częściej decydują o tym, że konkretne klasy muszą przejść na nauczanie zdalne.

Ogniska zakażeń koronawirusem były w środę w 109 szkołach województwa śląskiego – poinformowała rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska. Część z tych szkół już przeszła częściowo na nauczanie zdalne, a niestety takich sytuacji jest coraz więcej. Chociażby w Rudzie Śląskiej tylko wczoraj, 27 października odnotowano najwyższy dzienny przyrost zakażeń od niemal pół roku. Efekt? Pogarszająca się sytuacja w szkołach. Obecnie zdalna nauka związana z przypadkami zakażenia koronawirusem dotyczy 10 klas w 5 placówkach w Rudzie Śląskiej. W miastach ościennych wygląda to niestety podobnie.

- Sytuacja jest jednak lepsza, niż rok temu o tej porze – zarówno pod względem liczby zakażeń, jak i hospitalizacji. To potwierdza skuteczność szczepień - uspokaja Jarosław Wieczorek, wojewoda śląski.

Dodajmy, że obecnie w woj. śląskim jest 999 łóżek dla chorych na COVID-19, w tym 323 zajęte, oraz 58 łóżek respiratorowych, w tym 21 zajętych. W Szpitalu MSWiA w Katowicach leczonych było w środę 54 chorych, w tym trzech korzystających z respiratora, a w szpitalu tymczasowym przy lotnisku w Pyrzowicach – 70 chorych, w tym ośmiu na respiratorach.

Mieszkańcom województwa podano dotąd 4 603 840 dawek szczepionki przeciw COVID-19, liczba w pełni zaszczepionych to 2 107 236 osób.

Nauczyciel angielskiego molestował uczennice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE