Studenci Uniwersytetu Śląskiego wicemistrzami świata w negocjacjach

i

Autor: Uniwersytet Śląski w Katowicach

Edukacja

Studenci Uniwersytetu Śląskiego wicemistrzami świata w negocjacjach

2024-04-19 7:36

Paweł Urzenitzok i Dominik Zdebik z Uniwersytetu Śląskiego oraz Aleksander Łabuć ze Szkoły Głównej Handlowej, zdobyli tytuł wicemistrzów świata w negocjacjach podczas turnieju, który odbył się w Holandii.

Śląscy studenci na podium Mistrzostw Świata Negocjacji 

Dwoje studentów Uniwersytetu Śląskiego - Paweł Urzenitzok i Dominik Zdebik i jeden ze Szkoły Głównej Handlowej - Aleksander Łabuć zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Świata Negocjacji, które 5 i 6 kwietnia odbyły się w Holandii. Trenerem zespołu był Bartosz Dominikowski. 

Najpierw rozegrane zostały rundy eliminacyjne, gdzie studenci negocjowali m.in. z drużyną z Georgetown University oraz Eindhoven University of Technology. W finale rywalizowali z najlepszymi negocjatorami z całego świata. W mistrzostwach brało udział 66 wiodących prym w światowych rankingach uczelni, m.in.: Harvard Business School, Columbia Law School, Princeton University, HHL Leipzig Graduate School of Management czy HEC Paris.

Ciężka praca, wiele godzin treningów oraz niezliczona liczba przeczytanych książek negocjacyjnych się opłaciła. Wielką dumą było dla mnie jako Polaka zdobycie statuetki wicemistrzów świata negocjacji. Bardzo się cieszę, że możemy pokazać umiejętności, determinację i wytrwałość Polaków wśród drużyn reprezentujących najlepsze światowe uniwersytety – mówi Paweł Urzenitzok

Prawdziwe zwycięstwo to nie tylko chwila triumfu na podium, ale też mnóstwo nowych znajomości, doświadczeń i wiedzy zdobytej w trakcie przygotowań. Każda rozmowa, każde negocjacje, każdy moment poświęcony na zgłębianie wiedzy był okazją do wzrostu i rozwijania się. Nowe znajomości, nawiązane zarówno z mentorami, jak i z innymi uczestnikami, stanowiły nie tylko wsparcie, ale także źródło inspiracji i perspektyw, które poszerzają horyzonty – uważa Dominik Zdebik.

Liczyły się m.in. warunki wynegocjowanego kontraktu. Oceniali doświadczeni sędziowie

Finaliści prowadzili negocjacje w oparciu o kompleksowe, biznesowe case’y dotyczące m.in.: eksportu szwajcarskiego produktu na nowe rynki wraz z optymalizacją kosztów jego produkcji czy szczegółów przeprowadzenia akcji promocyjnych w celu zwiększenia efektywności sprzedawanego produktu w sieci holenderskich sklepów.

W finałowej rundzie zmierzyli się z zadaniem „The Future of AI”, gdzie analizowali kluczowe etapy rozwoju AI, omawiali konieczność wprowadzenia konkretnych działań regulacyjnych oraz dyskutowali o międzynarodowych inicjatywach mających na celu prawne unormowanie sztucznej inteligencji. 

Jak relacjonuje Uniwersytet Śląski, „zdolności uczestników w negocjacjach były oceniane przez sędziów pod kątem warunków wynegocjowanego kontraktu, wpływu negocjacji na relację z partnerami negocjacyjnymi oraz opinii ekspertów o sposobie prowadzenia negocjacji. Ocena jury obejmowała analizę zastosowanych technik i strategii negocjacyjnych oraz skuteczność ich wdrożenia przez zespoły".

Polska drużyna otrzymała trofeum i tytuł „Światowych Wicemistrzów Negocjacji”.

Paweł Urzenitzok i Dominik Zdebik z Uniwersytetu Śląskiego oraz Aleksander Łabuć ze Szkoły Głównej Handlowej zdobyli tytuł wicemistrzów świata w negocjacjach

i

Autor: Uniwersytet Śląski w Katowicach