Studenci przygotowali nietypowe ozdoby świąteczne. Niektóre zachwycają [GALERIA]

2022-12-17 12:42
Studenci Politechniki Śląskiej przygotowali geometryczne ozdoby świąteczne
Autor: Politechnika Śląska

Projektowanie świątecznych figur geometrycznych to tradycja Politechniki Śląskiej. W poprzednich latach studenci projektowali m.in. choinki o ciekawych, geometrycznych kształtach. Tegoroczna edycja zakładała stworzenie ozdób, które można powiesić na świątecznym drzewku.

Zadaniem zajęli studenci I roku Budownictwa w ramach przedmiotu geometria wykreślna i rysunek techniczny.

– Myślę, że to bardzo ciekawa forma zajęć, która rozwija kreatywność studentów. To trochę taka odskocznia od tej rzeczywistości, którą mamy na co dzień. Możemy zrobić jakąś konstrukcję, wykonać ją od początku do końca – komentuje Miłosz Ostałowski, student Politechniki Śląskiej.

To jednak nie jedyny powód, dla którego adepci budownictwa realizują zadanie. Chodzi również o nabycie umiejętności myślenia projektowego, niezbędnej do planowania i realizacji poważniejszych projektów budowalnych w przyszłości. Studenci musieli nie tylko zaprojektować daną ozdobę choinkową, ale też przygotować kompletną dokumentację oraz kosztorys.

Założenia pracy były takie, że model ozdoby nie może być większy niż 250 x 250 x 250 mm i nie mniejszy niż 150 x 150 x 25 mm. Jego masa nie mogła przekraczać 100 gram. Ozdoby musiały być wykonane z materiałów ekologicznych, a cena materiału nie powinna przekroczyć 10 zł – tłumaczy dr inż. Krzysztof Tytkowski z Katedry Procesów Budowlanych i Fizyki Budowli.

Politechnika Śląska zaprasza na wystawę nietypowych ozdób świątecznych

Studentom udało się stworzyć ponad 200 takich ozdób. Kolorowe, wykonane z przeróżnych materiałów - od papieru i tektury po drewno i styropian - zachwycają różnorodnością i kreatywnością. Na choinkach zawisły m.in. miniaturowe choinki, bałwanki, gwiazdy i śnieżynki. Każda z ozdób ma na sobie logo uczelni.

Politechnika Śląska zaprezentowała gotową wystawę w piątek 16 grudnia. Można ją oglądać do 6 stycznia w Gliwicach na Wydziale Budownictwa Politechniki Śląskiej przy ul. Akademickiej 5. Tymczasem my prezentujemy najciekawsze ozdoby w naszej galerii. 

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE