Straszny wypadek na autostradzie A1. Zginęła 24-letnia kierująca TIRem

2022-07-08 16:48

Do tragicznego wypadku doszło na autostradzie A1 na wysokości Radomska. Młoda kobieta, która kierowała TIRem, uderzyła w naczepę jadącego przed nim innego TIRa. Zginęła w zmiażdżonej szoferce.

Wypadek tirów na autostradzie A1

Na autostradzie A1 pomiędzy Radomskiem, a Kamieńskiem doszło do tragicznego wypadku, w którym zderzyły się cztery auta ciężarowe. Zginęła 24-letnia kobieta, która kierowała jednym z TIRów. Do tragedii doszło niemal w tym samym miejscu, w którym 5 lipca zderzyły się dwie ciężarówki. Wówczas na szczęście nie było ofiar śmiertelnych. Tym razem wypadek okazał się tragiczny.

- Strażacy musieli zabezpieczyć teren zdarzenia i wykonać dostęp do jednej z osób uwięzionej w pojeździe. W toku działań okazało się, że uwięziona w kabinie tira kobieta nie żyje - mówi kapitan Marek Jeziorski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radomsku.

Jak doszło do wypadku na autostradzie A1

Do tragicznego wypadku doszło w piątek 8 lipca około godz. 13 w czasie intensywnego opadu deszczu. 

W początkowej fazie wypadku zderzyły się trzy auta ciężarowe, a następnie uderzyła w powstały karambol czwarta ciężarówka. Prawdopodobnie kobieta, która prowadziła ciężarówkę nie miała świadomości, że jedzie wprost na stojące TIRy. Na hamowanie na śliskiej drodze było za późno. 

Rozpędzona ciężarówka uderzyła w naczepę TIRa. Szoferka została praktycznie zmiażdżona.

Przybyłe na miejsce zespoły ratownictwa medycznego i strażacy próbowali ratować kobietę uwięzioną w szoferce. Niestety ta sztuka się nie udała. Kobieta miała zaledwie 24 lata.

Utrudnienia na autostradzie A1

Utrudnienia powypadkowe na autostradzie A1 trwały do godz. 16.30. W tym czasie policjanci poprowadzili objazdy.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE