Spółka Węglokoks przekaże milion złotych na walkę z pandemią koronawirusa

i

Autor: mat.prasowe

Spółka Węglokoks przekaże milion złotych na walkę z pandemią koronawirusa

2020-03-18 13:34

Aż milion złotych planuje przeznaczyć katowicka spółka Węglokoks na walkę z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Te pieniądze trafią do szpitali i placówek medycznych. Szczegóły na slask.eska.pl.

Węglokoks przeznaczy milion złotych na walkę z koronawirusem

Jak donosi Polska Agencja Prasowa, spółka Węglokoks zamierza przeznaczyć aż milion złotych na wsparcie szpitali w walce z koronawirusem.

- Widzimy, jak trudne są działania zmierzające do zminimalizowania skutków pandemii. Deklarujemy również w przyszłości nasze pełne zaangażowanie i wszelką pomoc, jakiej może udzielić nasza firma - powiedział PAP prezes Węglokoksu Tomasz Heryszek.

Jak przypomina PAP, już kilka dni temu Adam Gawęda, odpowiedzialny za górnictwo w polskim rządzie informował o tym, że zarządy państwowych spółek górniczych podjęły decyzję o przekazaniu środków finansowych dla śląskich szpitali.

Jeszcze na początku tego tygodnia Jastrzębska Spółka Węglowa poinformowała o przekazaniu 2 mln zł dla śląskich placówek medycznych. Według informacji Polskiej Agencji Prasowej, z tej puli szpital w Raciborzu otrzyma 1 mln zł, szpital w Tychach 500 tys. zł, a szpitale w Jastrzębiu-Zdroju i Wodzisławiu Śląskim po 250 tys. zł.

Przypomnijmy, że szpitale w Raciborzu i w Tychach w ostatnich dniach zostały w całości przekształcone w szpitale zakaźne na potrzeby pacjentów z koronawirusem - są wśród 19 takich placówek w Polsce.

W sumie w woj. śląskim stwierdzono dotąd 26 przypadków zarażeniem wirusa SARS-CoV-2. Pacjenci, oprócz Raciborza i Tychów, przebywają w szpitalach w Zawierciu, Cieszynie, Częstochowie oraz Chorzowie. Wszyscy czują się dobrze, a ich życiu nic nie zagraża.

Katowice podczas kwarantanny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE