Polacy zostają w domu. Mieszkanka Piekar Śląskich czas spędza ze swoim... lemurem. Zobaczcie [ZDJĘCIA, WIDEO]

2020-03-18 13:35 NAU

W całej Polsce trwa akcja #zostanwdomu. Polacy w obliczu pandemii koronawirusa spędzają czas w swoich domach. Mają różne ciekawe pomysły na to, co robić w tak wyjątkowej sytuacji, gdy zamknięte są szkoły, galerie handlowe, restauracje i puby. Pani Magdalena z Piekar Śląskich spędza czas w domu ze swoim.. lemurem. To nie żart. Pupil ma na imię Max. Jest psotnikiem, ale lubi się też przytulać.

Pani Magdalena spędza czas ze swoim... lemurem. Tak chroni się przed koronawirusem

Lemur Max mieszka z panią Magdaleną w Piekarach Śląskich od lipca 2019 roku i jest ważnym członkiem rodziny. Podnosi na duchu w czasach pandemii koronawirusa na świecie.

- Max kilka dni temu obchodził swoje pierwsze urodziny. Jest strasznym psotnikiem ale tez przytulasem, lgnie do ludzi - tak o swoim pupilu mówi pani Magdalena.

Pani Magdelena kupiła lemura Maxa z prywatnej hodowli. To była miłość od pierwszego wejrzenia. Pani Magdalena dzisiaj praktycznie nie rozstaje się ze swoim pupilem, a podczas trudnej sytuacji w kraju spędzają ze sobą jeszcze więcej czasu. Dodajmy jeszcze, że lemur Max mieszka w Piekarach Śląskich całkowicie legalnie.

- Nie trzeba mieć specjalnego pozwolenia, żeby przygarnąć takiego lemura, wystarczą dokumenty zaświadczające, że zwierzę urodziło się w Polsce, w niewoli - tłumaczy pani Magdalena.

Jak wygląda opieka nad lemurem?

- Trzeba mu poświęcać dużo czasu, ponieważ lemury to zwierzęta stadne, więc Max nie lubi samotności, uwielbia bawić się z dziećmi, jak się nudzi to zaczepia psa. I wiecznie jest głodny, więc trzeba wszystko trzymać w szafkach. Ponadto gdy temperatura na dworze przekracza 15-16 stopni to zabieramy go na spacery, na wycieczki itp. Generalnie życie z nim to tak jakby mieć jeszcze jedno, małe dziecko - tłumaczy właścicielka lemura Maxa.

Dodajmy, że lemury w niewoli mogą żyć nawet 25 lat.

Zobaczcie na filmie jakim psotnikiem jest lemur Max. WIDEO

Lemur Max

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.