Specjalny ambulans do pobierania wymazów jeździ w Sosnowcu. Akcja finansowana jest z budżetu miasta

2020-04-15 13:04 Katarzyna Ziółkowska-Dąbek
Wymazobus w Sosnowcu
Autor: UM Sosnowiec Wymazobus w Sosnowcu

Ambulans udało się pozyskać dzięki współpracy z Rejonowym Pogotowiem Ratunkowym w Sosnowcu. Obsługa medyczna to z kolei medycy związani z Sosnowieckim Szpitalem Miejskim oraz Wojewódzkim Szpitalem Specjalistycznym nr 5 im św. Barbary w Sosnowcu. Szczegóły na slask.eska.pl.

Po Sosnowcu jeździ specjalny wymazobus. Załoga robi testy mieszkańcom

Specjalnie przeszkolony personel wymazobusu jest wyposażony w kombinezony ochronne, gogle oraz maseczki. Załoga będzie odwiedzała pracowników sosnowieckich szpitali przebywających na kwarantannie.

- Wszyscy odczuwamy brak kadr w placówkach medycznych, dlatego chcemy zrobić wszystko, by nasi pracownicy wracający do pracy mieli pewność, że są zdrowi – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Testy na obecność wirusa będą również wykonywane wskazanym przez lekarzy pacjentom. Przypomnijmy, że Laboratorium Genetyczne Gyncentrum w Sosnowcu dołączyło do grupy akredytowanych przez Ministerstwo Zdrowia laboratoriów wykonujących testy genetyczne na obecność koronawirusa SARS-CoV-2. Próbki do badań trafiają na zlecenie śląskich stacji sanitarno – epidemiologicznych i szpitali, a badania będą wykonywane w pracowni wirusologii działającej na terenie Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Czytaj więcej: Sosnowiec pierwszym miastem w Polsce które samo opłaca i samo zleca robienie testów mieszkańcom na obecność koronawirusa

Koronawirus w Sosnowcu. Ponad 60 osób zakażonych

Według najnowszych danych w Sosnowcu odnotowano już 63 potwierdzone przypadki zakażeń koronawirusem. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest blisko 400 osób. A jak wygląda sytuacja w całym województwie śląskim? Najnowsze dane znajdziecie TUTAJ

COŚ DOBREGO #004

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Posłuchaj, co koronawirus robi z płucami człowieka.To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami