Sosnowiec: pijany kierowca uciekał przed policją. Skończył rajd na ulicznej latarni

2019-11-04 10:39
Sosnowiec: pijany kierowca uciekał przed policją. Skończył rajd na ulicznej latarni
Autor: KMP Sosnowiec

Policjanci z Sosnowca zatrzymali 33-letniego mężczyznę, który nie zatrzymał się do kontroli, a następnie uciekając, doprowadził do kolizji z innym samochodem. W zdarzeniu na szczęście nikt nie odniósł poważniejszych obrażeń. Kierujący nie miał uprawnień do kierowania, a w wydychanym przez niego powietrzu było prawie pół promila.

Sosnowiec: pijany kierowca uciekał przed policją. Skończył rajd na ulicznej latarni

Do zdarzenia doszło w niedzielę, 3 listopada około godziny 19. Na ul. Nowopogońskiej, podczas kontroli trzeźwości prowadzonej w ramach akcji „Znicz”, policjanci drogówki postanowili sprawdzić kierowcę samochodu marki Rover. Mężczyzna na widok policjantów zaczął jednak uciekać. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca wciąż nie zamierzał zatrzymać samochodu i ostatecznie, na skrzyżowaniu ulic Będzińskiej i Suchej, doprowadził do kolizji z osobowym dodge’em, kończąc jazdę na ulicznej latarni.

Kierowca próbował jeszcze uciec pieszo, został jednak zatrzymany przez stróżów prawa. Na szczęście, jak wynika ze wstępnych ustaleń, w wyniku kolizji żaden z jej uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Szybko okazało się, że uciekający 33-latek nie ma uprawnień do kierowania, a w organizmie miał 0,4 promila alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Za niezatrzymanie się do kontroli może trafić do więzienia nawet na 5 lat. Odpowie także za jazdę po użyciu alkoholu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE