Izba Przyjęć w WSS nr 5 w Sosnowcu

i

Autor: Katarzyna Ziółkowska-Dąbek Izba Przyjęć w WSS nr 5 w Sosnowcu

SOR i Izba Przyjęć w Szpitalu świętej Barbary w Sosnowcu są już po remoncie. Jest komfortowo i bezpiecznie

2023-06-07 14:06

Poprawi się komfort oczekiwania pacjentów trafiających do Izby Przyjęć i na SOR Szpitala świętej Barbary w Sosnowcu. Zakończył się remont tych dwóch bardzo ważnych miejsc w placówce.

Za prawie 3 miliony złotych powstał nowoczesny obszar oczekiwania pacjentów na przyjęcie do SOR, dwa nowoczesne stanowiska do triage, nowa izba przyjęć wraz z rejestracją i toalety dla pacjentów.

W ramach inwestycji powstał też podjazd dla karetek wraz z obszarem segregacji medycznej, dekontaminacji oraz izolacji.

- Zdecydowanie mamy większy obszar wyremontowany i z większym komfortem dla pacjentów, jak i dla personelu tu pracującego. Przede wszystkim myślimy o naszych pacjentach żeby ten czas oczekiwania nie była dla nich zbyt długi. Poprawi to na pewno ich komfort, ale nam też będzie się lepiej pracowało, bo mamy nowoczesny sprzęt, który nam w tym na pewno pomoże. Pacjentom zapewniliśmy nowoczesną rejestrację. Mamy większa ilość węzłów sanitarnych i odpowiednie miejsce oczekiwania na podjęcie diagnostyki i dalszego leczenia - powiedziała nam pełniąca obowiązki kierownika Szpitalnego Oddziału Ratunkowego Izabela Chanek.

Wykonywana przez ostatnie półrocze przebudowa obejmowała wyburzenie ścian działowych, wykonanie nowych instalacji sanitarnych (wentylacji mechanicznej i klimatyzacji, wod-kan, C.O., elektrycznych, teletechnicznych). Przebudowa pomieszczeń zwiększyła standard świadczonych usług medycznych.

Koszt inwestycji budowlanej wyniósł 2 970 647,12 złotych - z funduszu przeciwdziałania COVID-19 szpital otrzymał na ten cel dotację w wysokości 2 460 000 złotych ze środków krajowych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE