Wiadomości

Te kuchenne rewolucje zaskoczyły niejednego widza. Magda Gessler zawiedziona przemianą restauracji w Rybniku

W czwartek odbyła się emisja nowego odcinka Kuchennych Rewolucji. Magda Gessler podjęła się w nim przeprowadzenia metamorfozy restauracji "Don Martinez" w Rybniku. Lokal przeszedł ogromną przemianą. Od kilkunastu tygodni jego nazwa zmieniła się na "Szynk Siała Baba Mak". Niestety, kuchenne rewolucje nie wypadły pomyślnie.

Nieudane kuchenne rewolucje w Rybniku

W październiku 2023 roku Magda Gessler zawitała do ówczesnej restauracji "Don Martinez", która serwowała kuchnię meksykańską. Pomysł ten nie spodobał się restauratorce, dlatego postanowiła zmienić koncepcję. Lokal gastronomiczny przeszedł przemianę i odtąd zmienił nazwę na "Szynk Siała Baba Mak". Szerzej pisaliśmy o tym tutaj.

W czwartek, 21 marca odbyła się emisja odcinka nakręconego w Rybniku. Można było w nim zobaczyć m.in. powtórną wizytę Magdy Gessler w restauracji "Siała Baba Mak", która była pełna konstruktywnej krytyki, która miała na celu podnieść standard serwowanych potraw.

Pierwszym testem dla restauracji było podanie krupnioka i galaretki z octem – potraw, które już na starcie wywołały mieszane uczucia.

O, żelatyny to tu jest, od cholery - komentowała Gessler, wskazując na kluczowe problemy z konsystencją i smakiem.

Zobaczcie zdjęcia z kuchennych rewolucji przeprowadzonych w Rybniku.

Szynk Siała Baba Mak po recenzji Magdy Gessler

Następna była kaszanka, która miała szansę zabłysnąć, również nie spełniła oczekiwań Magdy Gessler. Brak chrupkości stał się przedmiotem krytyki. Głównym punktem krytyki okazała się być zupa, która była symbolem doskonałości. Tym razem jednak, nie tylko nie dorównywała poprzednim wersjom, ale wręcz nie była nawet podobna, do tej którą zostawiła tutaj Magda Gessler.

Golonka z kopytkami z makiem również nie urzekły restauratorki, Gessler porównała sos do budyniu, a skórka golonki nie prezentowała oczekiwanej chrupkości. Niemniej jednak, kopytka zebrały pozytywne opinie, co pokazuje, że w każdym daniu można znaleźć element wart uznania.

Podsumowując, kuchenne rewolucje w restauracji "Siała Baba Mak" nie wypadły pomyślnie. Pomimo wysiłku właścicielki, lokal wymaga jeszcze poprawek. Cały odcinek można bezpłatnie zobaczyć na Playerze.

Quiz. Jak dobrze znasz śląskie potrawy wielkanocne?

Pytanie 1 z 12
Czego na stole nie mogło zabraknąć na Śląsku podczas Wielkiego Piątku?