Śląskie: Nastolatek wracał autobusem ze szkoły. Został zaatakowany nożem

i

Autor: Archiwum Śląskie: Nastolatek wracał autobusem ze szkoły. Został zaatakowany nożem

Kryminalne

Śląskie: Nastolatek wracał autobusem ze szkoły. Został zaatakowany nożem

Do dramatycznej sytuacji doszło w autobusie linii M2, który jechał z Katowic do do Dąbrowy Górniczej. 16-leczni uczeń został raniony nożem przez nietrzeźwego 46-latka. Poważniejszym obrażeniom zapobiegli pasażerowie, którzy obezwładnili napastnika.

Wszystko zaczęło się na wysokości przystanku Katowice Strefa Kultury w autobusie linii M2 z Katowic do Dąbrowy Górniczej. Pijany 46-latek podszedł do wracającego ze szkoły 16-latka i zaczął mu grozić. Doszło do szamotaniny, w czasie której uczeń został raniony nożem w okolicach brody i obojczyka. Na całą sytuację zareagowali pasażerowie, którzy obezwładnili pijanego mężczyznę i wezwali policję. 

Pijany nożownik miał około 2,5 promila alkoholu w organizmie. Przyznał również, że zażywał narkotyki. Na miejsce wezwano pogotowie, które zabrało 16-latka do szpitala. Chłopiec w szpitalu został zaopatrzony i jeszcze tego samego dnia zwolniony do domu pod opiekę rodziców. Jego życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

Policjanci aktualnie zbierają dowody przeciwko nożownikowi i przesłuchują świadków zdarzenia. Są również powoływani biegli. Kiedy cały materiał dowodowy zostanie zebrany, mężczyźnie zostaną postawione zarzuty.

Czy rozpoznasz miasto województwa śląskiego po samym opisie? Nieoczywisty QUIZ

Pytanie 1 z 15
Na rozgrzewkę. "Słyszysz Artur Rojek, myślisz…"