Wandal wyżył się na latarniach. Ośmiu

i

Autor: KPP Mikołów

Mikołów

Sceny niczym z GTA na "Wiślance". Młodemu agresorowi grozi długa odsiadka

23-latek postanowił wyładować swoje frustracje na przydrożnych latarniach. Ośmiu. Straty, jakich się dopuścił, szacuje się na kwotę 9 tys. zł.

W miniony piątek mikołowscy policjanci zostali skierowani na interwencję do dzielnicy Kamionka. W rejonie DK 81 zastali trzy zdewastowane latarnie kołowe, pięć uszkodzonych latarni dla pieszych, zepsuty sygnalizator świetlny i przycisk zmiany sygnalizacji. Łączną wartość strat oszacowano na 9 tys. zł.

Szybko wyszło na jaw, że za wszystkie zniszczenia odpowiada jeden, wyjątkowo agresywny młodzieniec. Świadek opisał mundurowym wygląd sprawcy, którego udało się zatrzymać chwilę później.

Agresywny 23-latek odmawiał wykonywania jakichkolwiek poleceń. Został obezwładniony, zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Badanie alkomatem wykazało, że miał promil alkoholu w organizmie.

23-latek usłyszał zarzuty zniszczenia mienia w czynie chuligańskim, za co grozi mu kara do 5 lat więzienia.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE