Karate

Autor: patrickbrassard0/Pixabay.com

Ruda Śląska. Komendant Straży Miejskiej ze srebrnym medalem Mistrzostw Świata w Karate

W Rudzie Śląskiej wszyscy wiedzą, kim jest Marek Partuś. Komendant Straży Miejskiej swój czas wolny poświęca życiowej pasji - karate. Z Mistrzostw Świata w Tokio wrócił ze srebrnym medalem.

W ten weekend w Tokio odbyły się 54. Otwarte Mistrzostwa Japonii oraz Międzynarodowy Turniej Przyjaźni. Do walki stanęli zawodnicy rudzkiego klubu Kyokushin Karate. Wśród nich znalazł się Marek Partuś, znany mieszkańcom jako komendant Straży Miejskiej.

Rudzianin wystartował w kategorii wiekowej 45-49 lat w wadze +80 kg. W kolejnych rundach udało mu się pokonać trzech mistrzów z Japonii. Pęd Partusia po złoto zdołał zatrzymać dopiero Tomasz Maturski z Orzesza, który wygrał w finałowej walce. Tym samym rywal otrzymał złoto, a komendantowi przypadło srebro.

Tegoroczne podium to nie pierwszy sukces Marka Partusia w karate. W 2019 roku zajął 1 miejsce w Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin w konkurencji kumite. W 2021 roku został wicemistrzem w Mistrzostwach Polski Seniorów Open.