Ruch tramwajowy w Bytomiu zostanie przyspieszony. Miasto otrzymało na to środki

i

Autor: UM Bytom

Inwestycje

Ruch tramwajowy w Bytomiu zostanie przyspieszony. Miasto otrzymało na to środki

Ponad 1,9 mln zł dotacji otrzyma Bytomi na realizację sześciu projektów, które mają sprawić, że ruch tramwajowy w mieście zostanie przyspieszony. Już wkrótce tramwaje linii nr 6, 7 i 19 mają jeździć szybciej - zapowiadają przedstawiciele miasta.

Ruch tramwajowy w Bytomiu zostanie przyspieszony

Bytom pozyskał ponad 1,9 mln zł dofinansowania z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii na rozbudowę i budowę sygnalizacji świetlnej nadającej priorytet tramwajom oraz na opracowanie dokumentacji projektowej przebudowy trzech kluczowych skrzyżowań drogowo-tramwajowych w mieście. 

Dzięki tym projektom ruch tramwajowy w Bytomiu zostanie przyspieszony. Pasażerowie trzech najważniejszych linii w mieście będą więc spędzać w podróży ciut mniej czasu. 

Dofinansowanie z Metropolii, jakie pozyskaliśmy na rozbudowę i budowę sygnalizacji świetlnej umożliwi nam upłynnienie przejazdów komunikacją tramwajową zwłaszcza w centrum miasta. Co istotne, wdrożenie nowych systemów sygnalizacji świetlnej wprowadzimy już w ramach realizowanej inwestycji związanej z przebudową torowiska linii 19 - przyznaje Michał Bieda, zastępca prezydenta Bytomia. 

Pozyskane przez miasto dofinansowanie umożliwi rozbudowę sygnalizacji na skrzyżowaniach, przez które przejeżdżają tramwaje linii nr 6, 7 i 19. Dla tej ostatniej rozbudowana zostanie nie tylko sygnalizacja, ale skonfigurowane będą także sterowniki sygnalizacji świetlnej. 

- W ramach przewidzianych w projekcie prac zostaną wykonane roboty instalacyjne i informatyczne, w tym m.in. zmieniona zostanie konfiguracja sterowników sygnalizacji oraz rozbudowane będą systemy detekcji z uwzględnieniem dodatkowych pętli indukcyjnych lub kamer wykrywających zbliżający się tramwaj. Wprowadzone zmiany umożliwią wprowadzenie optymalizacji programu sygnalizacji świetlnej, dzięki czemu tramwaj będzie miał priorytet przy przyjeździe przez skrzyżowania - informuje bytomski magistrat. 

W planach jest przebudowa kolejnych skrzyżowań w mieście, na którym wprowadzony zostanie priorytet dla tramwaju. Dokumentacja projektowa zostanie przygotowana pod przebudowę skrzyżowania ul. Strzelców Bytomskich i Narutowicza w Stroszku, Wrocławskiej i Łużyckiej w Śródmieściu oraz Chorzowskiej i Arki Bożka w Rozbarku.

Najważniejsze wiadomości ze Śląska

i

Autor: Eska Link: https://www.eska.pl/slaskie/
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE