Roksana Węgiel i ks. Adrian Chojnicki

i

Autor: Adrian Chojnicki

Roksana Węgiel wyznała, po co chodzi do Kościoła. Reakcja księdza błyskawiczna

Roksana Węgiel publicznie powiedziała o swoim stosunku do Kościoła katolickiego. Ksiądz Adrian Chojnicki z Rybnika zareagował błyskawicznie i opublikował w mediach społecznościowych wymowny filmik, który bije rekordy popularności.

Roksana Węgiel, młoda wokalistka, zdobywa coraz większą popularność. 18-letnia Roxie szturmem w kilka lat podbiła serca Polaków. Jest zwyciężczynią pierwszej edycji programu The Voice Kids, 16. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz 3. edycji programu tanecznego Dance Dance Dance. 

Ostatnio głośno o niej z powodu związku Roksany Węgiel z ukochanym Kevinem Mglejem, z którym pojechała na wakacje na Malediwach.

Ale to nic w porównaniu z wyznaniem, jakie poczyniła odnośnie Kościoła katolickiego.

- Chodzę do kościoła co niedzielę - powiedziała Roksana Węgiel.

Roksana Węgiel udzieliła Wirtualnej Polsce wywiadu, w którym mówiła o swojej wierze. Artystka odpowiedziała m.in. na pytanie, czy chodzi do kościoła w niedzielę, czym wyraźnie wzbudziła zainteresowanie dziennikarki. Dopytywała ona, czy Roksanie Węgiel  nie przeszkadza wizerunek Kościoła w kontekście afer, które wychodzą po latach.

- Ja tam nie chodzę do instytucji, nie chodzę tam dla księży, tylko dla Boga - odpowiedziała Roksana Węgiel.

Na te słowa błyskawicznie odpowiedział ksiądz Adrian Chojnicki z Rybnika, który postanowił udostępnić fragment wywiadu z Roksaną Węgiel i nagrać swoje reakcje. Miny i gesty są wyjątkowe.

Napisał jednocześnie komentarz: "Roxie Węgiel na temat chodzenia do Kościoła. Prosto, mądrze i logicznie. Dziennikarka była w szoku".

Roksana Węgiel mówi o tym, że "Można trafić na fajną mszę, fajne kazanie. Trzeba przełamać stereotyp kościoła. Każdy myśli, że jak ktoś chodzi do kościoła, to jest starym wapniakiem. Chodzę do kościoła z moją ekipą, która jest bardzo nowoczesna. To są totalnie super ziomale. Trzeba uświadamiać ludzi, że kościół może być czymś bardzo umacniającym".

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE