Restauracja w Katowicach będzie otwarta mimo obostrzeń. "Nie można? Można, a nawet trzeba"

2021-01-11 9:08
Restauracja w Katowicach będzie otwarta mimo obostrzeń. Nie można? Można, a nawet trzeba
Autor: pixabay.com "Bułkęs" to popularny lokal w centrum Katowic. Właściciele zapowiedzieli, ze otworzą restaurację mimo obostrzeń

Kolejna restauracja zapowiedziała stacjonarne serwowanie potraw dla swoich klientów mimo rządowych zakazów. Ponowne "otwarcie" zapowiedział "Bułkęs". To popularny lokal w Katowicach serwujący posiłki z kuchni amerykańskiej. Właściciele restauracji mogą się spodziewać wizyty policji i sanepidu.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Katowice: "Bułkęs" to kolejna restauracja, która będzie otwarta mimo obostrzeń

Właściciele restauracji "Bułkęs", zlokalizowanej przy ulicy Wojewódzkiej w Katowicach, poinformowali w mediach społecznościowych, że na piątek, 15 stycznia zaplanowali "otwarcie". A to oznacza, że do lokalu mają być od 15 stycznia wpuszczani klienci, którzy będą mogli na miejscu zjeść zamówione posiłki. Obecnie takiej działalności lokali gastronomicznych zabrania rządowe rozporządzenie.

- Pytacie: jak to jest możliwe? Jakim cudem? Przecież nie można... Otóż można! A nawet trzeba... jeśli chcemy ratować to co tworzyliśmy przez tyle lat - napisali na Facebooku właściciele restauracji "Bułkęs".

Restauracja w Katowicach ma być otwarta mimo obostrzeń. Jak to możliwe?

Już od kilkunastu tygodni w związku z pandemią koronawirusa mamy w Polsce lockdown. Wiąże się z nim szereg restrykcji, obostrzeń i ograniczeń dotyczących prowadzenia działalności gospodarczej. Wciąż zamknięte są m.in. siłownie, baseny czy hotele, a restauracje mogą serwować posiłki tylko na wynos.

Wiele firm już upadło, a przedsiębiorcy mają dość przedłużającego się lockdownu. Część branży gastronomicznej postanowił się sprzeciwić i wbrew rządowym rozporządzeniom otworzyć swoje lokale. Tak postąpili m.in. właściciele restauracji z Cieszyna. Skończyło się to interwencją policji, która w licznej grupie pojawiła się w lokalu.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nalot policji na otwartą restaurację w Cieszynie. Pojawiło się aż 10 radiowozów. Właściciele: Będziemy działać dalej [ZDJĘCIA, WIDEO]

Sonda
Czy odczuwasz ekonomiczne skutki pandemii?

Z ryzykiem związanym z wizytą policji i sanepidu muszą liczyć się też właściciele "Bułkęsa".

- Sanepid i Policja nie powinny wywoływać strachu wśród ludzi, to powinny być instytucje, które działają zgodnie z prawem i go przestrzegają. Mamy świadomość, że wiele życzliwych osób już zgłosiło informacje o naszym otwarciu, jednak zapewniamy, że możecie być spokojni i żadne mandaty/kary Wam nie grożą - zapewniają swoich klientów właściciele "Bułkęsa".

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE