Reprezentant Australii na Eurowizję Junior ma polskie korzenie. Jego dziadkowie mieszkali w Zawierciu [ZDJĘCIA]

2019-11-21 16:37

Tegoroczna Eurowizja Junior obfituje w wiele emocji, również tych niekoniecznie związanych z muzyką. Dowodem na to jest historia Jordana Anthony'ego, który w konkursie reprezentuje Australię. Młody artysta przyznał na ceremonii otwarcia, że ma polskie korzenie, a jego dziadkowie mieszkali w Zawierciu. Dzień później miał już okazję odwiedzić miasto swoich przodków.

To jedna z bardziej pozytywnych historii tegorocznej Eurowizji Junior 2019. Jordan Anthony, reprezentujący Australię w konkursie, miał okazję zwiedzić miasto, w którym mieszkali jego dziadkowie. Mowa oczywiście o Zawierciu. Młody artysta został zaproszony na mecz siatkarskiej drużyny Aluron Virtu Zawiercie, a także do gabinetu prezydenta miasta.

Ta historia ma swój początek na uroczystej ceremonii otwarcia Eurowizji Junior 2019. Jordan Anthony, wychodząc na scenę, przyznał że ma polskie korzenie, a jego rodzina przez wiele lat była związana z Zawierciem. Wychwycił to jeden z dziennikarzy i zamieścił tę informację w mediach społecznościowych.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Najpierw młodego artystę z Australii na swój mecz zaprosili siatkarze Aluron Virtu Zawiercie, a następnie ugościł go u siebie sam prezydent Zawiercia.

To wyjątkowa historia, dlatego bardzo cieszę się, że przy okazji mogłem osobiście spotkać się z Jordanem i jego rodziną. Miło nam, że Zawiercie będzie miało teraz tak znanego ambasadora i będziemy trzymać kciuki za rozwój jego muzycznej kariery. Wokalista otrzymał od nas m.in. wyjątkowy album fotograficzny Dawne Zawiercie przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego, a także flagę z logo miasta i miejskie gadżety - napisał na Facebooku Łukasz Konarski, prezydent Zawiercia.

Jak się okazało rodzina mamy młodego wokalisty z australijskiego Perth mieszkała w Zawierciu jeszcze przed wojną. Sam Jordan Anthony, podczas spotkania z prezydent Zawiercia podkreślał, że to dla niego niezwykle ważne, że może nie tylko zaśpiewać w kraju swoich przodków, ale także odwiedzić miejsce, w którym żyli. Podobno rodzina młodego artysty planuje nawet odwiedzić Polskę podczas wakacji.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE