Lotnisku Katowice Airport w Pyrzowicach

i

Autor: Piotr Adamczyk

Wycieczki

Rekordowa liczba podróżnych lotniska w Pyrzowicach. Mają ulubiony kierunek

Lotnisko w Pyrzowicach zanotowało kolejny rekord podróżnych! W styczniu Katowice Airport obsłużył 307 521 podróżnych, czyli o 40 443 więcej niż w tym samym czasie w ubiegłym roku. To doskonały prognostyk na cały rok, który ma się zakończyć przełamaniem bariery 6 mln podróżnych.

Lotnisko w Pyrzowicach idzie na rekord. W 2024 roku chce obsłużyć 6 mln podróżnych i tym samym ustanowić nowy rekord. Katowice Airport jest największym polskim lotniskiem w ruchu czarterowym i już pierwsze dane ze stycznia potwierdzają te dane. Jest to najlepszy pierwszy miesiąc w historii lotniska – z katowickiej siatki połączeń skorzystało o 17 183 podróżnych więcej niż w rekordowym, przedpandemicznym styczniu 2020 roku, kiedy w ruchu ogółem odprawiono 290 338 osób. A sezon na wyloty dopiero przed nami

Jakie trasy są najpopularniejsze z lotniska w Pyrzowicach?

Linie lotnicze Wizz Air, Ryanair, PLL „LOT” oraz Air Dolomiti/Lufthansa odnotowały na połączeniach regularnych 211 475 podróżnych, czyli o 9 265 więcej (+4,6%) niż rok wcześniej. Pasażerowie w styczniu najczęściej decydowali się na podróż na trasach rozkładowych łączących Katowice Airport z Dortmundem, Londynem-Stansted, Londynem-Luton, Abu Zabi oraz Atenami.

Pierwszy raz w historii portu przekroczyliśmy w styczniu granicę 300 tysięcy odprawionych podróżnych. Prognoza na ten rok zakłada, że z siatki połączeń katowickiego lotniska skorzysta rekordowe około 6 mln pasażerów. Do końca dekady spodziewamy się obsługiwać rocznie powyżej 8 mln podróżnych. Dlatego rozpoczęliśmy realizację programu inwestycyjnego na lata 2024–2028, którego najważniejszym zadaniem jest budowa głównego terminalu pasażerskiego. Dzięki temu obiektowi będziemy mogli w komfortowych warunkach obsługiwać prognozowaną rosnącą liczbę podróżnych – mówi Artur Tomasik, prezes Zarządu Górnośląskie Towarzystwa Lotniczego SA.

Katowice Airport: Gdzie można polecieć z Pyrzowic?

W styczniu 2024 roku na rejsach czarterowych, realizowanych na zlecenie biur podróży oraz touroperatorów, obsłużono 95 229 osób, tj. o 33 525 więcej w porównaniu z pierwszym miesiącem minionego  roku. W trakcie trzydziestu jeden styczniowych dni największym zainteresowaniem cieszyły się loty wakacyjne z katowickiego lotniska do Hurghady, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, na Zanzibar oraz do Antalyi.

W ciągu roku te kierunki się zmienią, bo turyści już od kwietnia zaczną wylatywać do Turcji. Najpopularniejszym kierunkiem z Pyrzowic będzie Antalya. Polacy pokochali Riwierę Turecką. W ciągu każdego tygodnia do końca października z Katowice Airport wyleci 50-60 pełnych samolotów.

Najciekawsze kierunki lotów z Katowice Airport

Zobacz miejsca w galerii zdjęciowej

Ważenie pasażerów przed lotem | PORANEK ROCK