Myslovitz

i

Autor: Wikimedia Commons/Kubakocoj

Muzyka

QUIZ o zespole Myslovitz. Ten zespół to nie tylko Artur Rojek

To niewątpliwie jeden z najważniejszych zespołów, który pochodzi z województwa śląskiego. Formacja Myslovitz, mająca na swoim koncie wiele przebojów, nie tak dawno świętowała 30. rocznicę działalności. To dobry więc moment, żeby przypomnieć sobie ich największe hity. Fani Myslovitz z pewnością zdobędą w naszym QUIZIE maksymalną liczbę punktów.

QUIZ o piosenkach Myslovitz. Jak dobrze je znasz?

Zespół Myslovitz powstał w 1992 roku w Mysłowicach. Grupę założyli: Artur Rojek (śpiew, gitara), Wojciech Powaga (gitara) oraz Jacek (bas) i Wojciech (perkusja) Kuderscy. Trzy lata później na rynku ukazał się ich debiutancki album zatytułowany po prostu "Myslovitz". W 1996 do składu dołączył natomiast gitarzysta i klawiszowiec Przemysław Myszor. 

W tym składzie, który utrzymał się aż do 2012 roku, zespół odniósł swoje największe sukcesy, a to za sprawą albumów "Miłość w czasach popkultury" czy "Korova Milky Bar", na których znalazły się takie utwory, jak m.in. "Długość dźwięku samotności", "Chłopcy" czy "Sprzedawcy marzeń". Te kompozycje zna tak naprawdę każdy. 

W 2012 roku zespół opuścił Artur Rojek. Po jego odejściu grupa nagrała z Michałem Kowalonkiem album "1.577", który ukazał się w 2013 roku. Muzyk odszedł z Myslovitz w 2018 roku. Później przez rok w formacji śpiewał Łukasz Lańczyk. Obecny wokalista Mateusz Parzymięso dołączył z kolei do zespołu w 2019. I to właśnie z nim w składzie Myslovitz powrócił po 10 latach z nowym krążkiem zatytułowanym "Wszystkie narkotyki świata" (2023). Jest to dziesiąty studyjny album w dorobku grupy.

Myslovitz jest więc już obecny na polskim rynku muzycznym od ponad 30 lat! To dobry moment, żeby w naszym quizie przypomnieć sobie teksty znanych utworów zespołu. Czy uda się Wam zdobyć maksymalną liczbę punktów? Sprawdźcie się poniżej: 

QUIZ o zespole Myslovitz. Jak dobrze znasz ich utwory?

Pytanie 1 z 10
"Jedyne, o czym wciąż myślę/To ciemnowłosa dziewczyna" - śpiewa Artur Rojek. Z jakiej piosenki pochodzi ten cytat?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE