Prezes Kaczyński poparł Marka Wesołego w wyborach prezydenta Rudy Śląskiej. Kiepski moment

2022-08-17 15:26
Jarosław Kaczyński, prezes PiS
Autor: PiS Jarosław Kaczyński, prezes PiS

Jarosław Kaczyński poparł Marka Wesołego jako kandydata w najbliższych wyborach prezydenta Rudy Śląskiej. Poparcie dla posła PiS wyraził w specjalnym oświadczeniu na zwołanej konferencji prasowej. "Kiepski moment na takie oświadczenia" - komentują mieszkańcy.

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński, na specjalnie zwołanej konferencji prasowej w środę wygłosił oświadczenie dotyczące swojego poparcia dla kandydata w wyborach prezydenta Rudy Śląskiej. Oświadczenie Kaczyńskiego było krótkie. Dziennikarze nie mieli możliwości zadawania pytań.

- Marek Wesoły jest człowiekiem, który w tym mieście może zrobić wiele dobrego. ma doświadczenie biznesowe i polityczne, czyli wszystko, aby dobrze wypełniać funkcję prezydenta stutysięcznego miasta - mówił Jarosław Kaczyński. - W pełni popieramy pana Marka Wesołego. Dwukrotnie już kandydował na prezydenta Rudy Śląskiej - za drugim razem był w drugiej turze. Wierzymy, że tym razem odniesie sukces.

Oświadczenie w sprawie wyborów w Rudzie Śląskiej zdaniem wielu komentatorów nie było idealnie trafione w czasie. To kiepski moment na takie rzeczy - mówią.

- Inflacja galopuje, gospodarka staje, Odra płonie, a Kaczyński mówi o wyborach, które odbędą się dopiero za kilka tygodni - denerwuje się jeden z mieszkańców Rudy Śląskiej, którego poprosiliśmy o komentarz.

Łukasz Kubiak z Lewicy napisał sarkastycznie, że to oświadczenie rozwiązuje wszystkie problemy w Polsce.

Kim jest Marek Wesoły - kandydat na prezydenta Rudy Śląskiej

Poparcie PiS dla Marka Wesołego było więcej niż pewne. Jest przecież członkiem PiS, aktywnym posłem tego ugrupowania, chociaż startuje z własnego komitetu wyborczego. Zapewnia, że nie odcina się od PiS i nie ukrywa swoich związków z partią, na której wsparcie liczy. 

- Jestem od lat wiernie związany z PiS, ale tu idzie o Rudę Śląską. Myślę, że niektórych polityczne szyldy zniechęcają w ogóle do głosowania z powodu zniesmaczenia ogólnopolską polityką. Ruda nie zasługuje na taką walkę  – powiedział poseł Wesoły.

Wybory prezydenta Rudy Śląskiej

Wybory prezydencie w Rudzie Śląskiej odbywać się będą 11 września 2022 roku. Stanie się tak dlatego, że zmarła dotychczasowa prezydent Grażyna Dziedzic i potrzeba było ogłosić wybory, aby fotel prezydenta nie pozostał pusty.

Pełniąca funkcję prezydenta Rudy Śląskiej od 2010 r. Grażyna Dziedzic zmarła 17 czerwca br. Komisarz wyborczy wydał postanowienie o wygaśnięciu mandatu Dziedzic, co oznacza, że z mocy prawa odwołani zostali wszyscy zastępcy prezydenta miasta.

Od wygaśnięcia mandatu na przeprowadzenie przedterminowych wyborów na stanowisko prezydenta miasta jest 90 dni. Po wygaśnięciu mandatu wojewoda wnioskował do premiera o powołanie osoby, która będzie pełniła funkcję komisarza miasta do czasu wyborów. Stał się nim Jacek Morek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE