polscy policjanci mistrzami świata

Autor: Polska Policja

Policja Śląska

Polska mistrzem świata w... piłce nożnej. Dokonali tego m.in. policjanci z województwa śląskiego

Na hiszpańskiej wyspie Teneryfa odbyły się Mistrzostwa Świata Drużyn Policyjnych W skład 7-osobowej drużyny weszło aż czterech policjantów z woj. śląskiego. W finale polska drużyna pokonała 2:0 Szwajcarię.

Polscy policjanci mistrzami świata w piłce nożnej

Od 14 do 17 grudnia na Teneryfie odbywały się Mistrzostwa Świata Drużyn Policyjnych. Wśród ponad 20 zespołów nie mogło zabraknąć drużyny z Polski. Naszych mundurowych prowadził selekcjoner Andrzej Kuczyński. W 7-osobowym składzie znalazło się czterech śląskich policjantów:

• mł. asp. Piotr Pacholski z KMP w Rybniku
  • sierż. szt. Marcin Szopa z KPP w Będzinie
  • sierż. szt. Mateusz Stajer z KMP w Gliwicach
  • st. post. Bartosz Soliński z KMP w Świętochłowicach

Turniej od początku układał się po myśli naszych mundurowych. W każdego meczu wychodzili zwycięsko. W półfinale polscy policjanci pokonali Hiszpanów 3:0. W finale naszym mundurowym przyszło zmierzyć się ze Szwajcarami.

Mecz, który emocjonował wielu zgromadzonych kibiców, rozpoczął się od odegrania reprezentacyjnych hymnów. Spotkanie obfitowało w wiele sytuacji. Nie zabrakło również dramaturgii. W finale od danego początku warunki gry dyktowali Polacy, natomiast szwajcarska drużyna odpowiadała bardzo twardą i dobrą grą w defensywie - przekazują policjanci.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0. Jednak po przerwie policjanci z Polski dopięli swego. Mecz zakończył się wynikiem 2:0 dla naszych mundurowych.

Przypomnijmy, że drużyna policjantów z Polski po raz drugi broniła mistrzowskiego tytułu - rok temu i 2 lata temu nasi zawodnicy okazali się zwycięzcami turnieju.