Biedronka najbardziej ekskluzywnym miejscem pracy? Nie, ale na pewno pożądanym przez tysiące osób

i

Autor: Archiwum Biedronka najbardziej ekskluzywnym miejscem pracy? Nie, ale na pewno pożądanym przez tysiące osób

Praca

Polacy biją się o pracę w Biedronce. To nie żart. Opublikowano szokujące dane

Blisko 40 tysięcy osób co miesiąc próbuje zatrudnić się co miesiąc w Biedronce. To nie jedyna szokująca statystyka, jeśli chodzi o sieć sklepów Jeronimo Martins.

O pracę w Biedronce co miesiąc bije się... 40 tys. osób!

Dla wielu osób to być może szokująca informacja, a dla rekruterów Biedronki... no, uciążliwa. Jak się okazuje, Biedronka jest nie tylko jedną z najpopularniejszych sieci sklepów w Polsce, ale też jednym z najbardziej obleganych miejsc pracy. Jak podaje portal dlahandlu.pl, co miesiąc o pracę w Biedrze ubiega się 40 tysięcy kandydatów! W samym tylko 2022 roku Biedronka zatrudniła na nowych stanowiskach 23 073 osoby.

Nasza sieć cały czas się rozwija, dlatego stale poszukujemy pracowników. W 2022 roku otrzymaliśmy ponad 457 tys. zgłoszeń do pracy. Najwięcej – około 45% – pochodziło z portalu OLX. Niemal jedna czwarta zgłoszeń pochodziła ze strony pracawbiedronce.pl, a 23% osób starających się o zatrudnienie trafiło do nas z portalu pracuj.pl - podaje sieć w swoim raporcie odpowiedzialnego rozwoju cytowanym przez dlahandlu.pl

W ubiegłym roku stronę pracawbiedronce.pl odwiedziło ponad 935 tysięcy użytkowników, co jest wzrostem o 21,7 proc. w stosunku do poprzedniego roku. W poszukiwaniach pracowników Biedronka korzysta również z portali społecznościowych. Sieć próbuje zachęcać potencjalnych kandydatów do pracy w Biedronce przedstawiając historie ludzi, którzy pracują tam już od lat. 

Ilu ludzi zatrudnia Biedronka?

Według danych z pierwszej połowy tego roku, Jeronimo Martins zatrudnia w Polsce około 80 tysięcy pracowników ponad 3400 sklepach. Liczba cały czas się powiększa, ponieważ cały czas powstają nowe sklepy tej sieci, stąd też cały czas poszukiwani są pracownicy na terenie całej Polski. Aktualnie na portalu pracawbiedronce.pl widnieje ponad 60 tys. ofert pracy na takich stanowiskach, jak m.in.:

  • Sprzedawca 
  • Starszy sprzedawca
  • Pracownik sklepu
  • Pracownik zewnętrzny

Ile zarabia się w Biedronce?

Dla nowozatrudnionych na stanowisku sprzedawca-kasjer Biedronka oferuje zarobki w wysokości 4050 – 4700 zł brutto miesięcznie w pierwszym roku pracy. Pracując na stanowisku pracownika sklepu lub kasjera, otrzymasz 4000 – 4550 zł brutto miesięcznie na początek, czyli niewiele mniej niż sprzedawca-kasjer.

Na stanowiskach kierowniczych jest teoretycznie więcej do zarobienia. Starszy sprzedawca-kasjer zarobi 4050 – 4700 zł brutto. Zarobki zastępcy kierownika sklepu wahają się od 4550 do 6500 zł brutto. Kierownik sklepu może liczyć natomiast na zarobki w wysokości 5800 – 8800 zł brutto miesięcznie na początek. 

Pracownicy magazynu mogą liczyć natomiast na zarobki w granicach 4400 – 6920 zł brutto miesięcznie na początek.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE