Pogrzeb diakona Mateusza zamordowanego w Sosnowcu. Proboszcz: "Modliliśmy się obok, gdy ratownicy walczyli o jego życie"

2023-03-15 11:49
Pogrzeb diakona Mateusza zamordowanego w Sosnowcu. Proboszcz: Modliliśmy się obok, gdy ratownicy walczyli o jego życie
Autor: Art Service/SuperExpress/Facebook Pogrzeb diakona Mateusza zamordowanego w Sosnowcu. Proboszcz: "Modliliśmy się obok, gdy ratownicy walczyli o jego życie"

We wtorek 14 marca w Wolbromiu odbył się pogrzeb diakona Mateusza, który został zamordowany pod Domem Katolickim w Sosnowcu. W trakcie pogrzebu proboszcz sosnowieckiej parafii opowiedział, jak wyglądały ostatnie chwile młodego diakona przed śmiercią.

Zabójstwo diakona w Sosnowcu: Proboszcz zdradził, co działo się chwilę przed śmiercią

We wtorek 14 marca w Wolbromiu, mieście rodzinnym diakona Mateusza, który został zamordowany w ubiegłym tygodniu w Sosnowcu, odbył się jego pogrzeb. Msza pogrzebowa została odprawiona pod przewodnictwem bp. Grzegorza Kaszaka. W czasie uroczystości głos zabrał również proboszcz parafii w Wolbromiu oraz proboszcz Bazyliki Katedralnej pw. Wniebowzięcia NMP w Sosnowcu. To właśnie słowa tego ostatniego wywołały największe poruszenie, bowiem ze szczegółami opisał na chwilę przed śmiercią 25-latka. 

- Widzieliśmy zakrwawione ciało diakona Mateusza, wezwano mnie od razu, udzieliłem mu jeszcze ostatniego namaszczenia. Modliliśmy się obok, gdy ratownicy walczyli o jego życie. Tak naprawdę nie wiemy, co się wydarzyło - mówił podczas mszy pogrzebowej.

Zmarłego tragicznie diakona Mateusza żegnało wielu młodych ludzi, w tym koledzy z seminarium. Diakon był niezwykle wierzącym człowiekiem lubianym przez parafian. Kochał sport, zwłaszcza piłkę nożną. Był oddanym kibicem Wisły Kraków. 

Zabójstwo diakona w Sosnowcu i samobójstwo ks. Roberta. Czy te sprawy coś łączy?

Do jego brutalnego zabójstwa doszło 7 marca przy garażu Domu Katolickiego przy ulicy kościelnej w Sosnowcu. Zabójca pocił go z ogromną siłą. Przeciął między innymi jego szyję i płuco. Kilka godzin później, diecezja sosnowiecka poinformowała, że tego samego dnia na swoje życie targnął się ksiądz Robert Sz. Choć Prokuratura Okręgowa w Sosnowcu, prowadzi dwa odrębne postępowania w tej sprawie, to według nieoficjalnych informacji RMF24, za zabójstwem diakona stoi właśnie ksiądz Robert.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE