pociąg

i

Autor: Pixabay

Wiadomości

Pociąg uderzył w leżące na torach drzewo. W środku było ponad 100 pasażerów

2024-03-23 21:20

Pociąg relacji Racibórz - Katowice ze 105 pasażerami w środku nie zdążył wyhamować przed drzewem, które podczas wichury przewróciło się na sieć trakcyjną. Koleje Śląskie poinformowały, że wybita została przednia i boczna szyba. Pociąg po kilku godzinach dojechał do najbliższej stacji.

Do zdarzenia doszło około godz. 15:15 na leśnym, trudno dostępnym odcinku trasy. Na miejsce przyjechał pojazd sieciowy, który usnął drzewo.

- W pojeździe znajdowało się wówczas 105 pasażerów, nikt nie odniósł obrażeń. […] Dzięki utrzymaniu napięcia skład dojechał z prędkością 5 km/h na stację Katowice Ligota, gdzie na pasażerów czekały zamówione pojazdy zastępczej komunikacji autobusowej - poinformowały w komunikacie Koleje Śląskie.

Cała operacja trwała ponad trzy godziny, kiedy to nad woj. śląskim przechodziła silna burza.

Wichury w woj. śląskim

Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach do godz. 20:00 odnotowała w sumie 435 zgłoszeń związanych z silnym wiatrem - najwięcej w pow. cieszyńskim (54), bielskim i Bielsku-Białej (40), Katowicach i pow. gliwickim (29) oraz pszczyńskim (25).

W Rudzie Śląskiej silny wiatr uszkodził scenę rozstawioną na rynku, w związku z czym odwołano koncerty związane z miejskim jarmarkiem wielkanocnym. W Gliwicach na jednej z ulic przewrócił się paczkomat.

Według IMGW lokalnie porywy wiatru mogły osiągnąć prędkość do 70 km/h.

Wichura nad Sosnowcem - zobacz zdjęcia:

Ksiądz z Sosnowca z narkotykami