Planetarium Śląskie przechodzi modernizację - w 2022 roku zabierze Was w kosmos

2022-01-27 17:37
Planetarium Śląskie
Autor: Natalia Czarnuch fot. Michał Rostański

Wycieczka w kosmos, droga mleczna, czy 9 tysięcy gwiazd widzianych gołym okiem - tego będziemy mogli doświadczyć w Planetarium Śląskim, które właśnie przechodzi całkowitą modernizację.

W Planetarium Śląskim trwają modernizacje. Przebudowana zostanie między innymi sala projekcyjna, pojawi się również ​jeden z najnowocześniejszych ekranów na świecie. Co więcej, nowością w Planetarium będzie projektor Chiron 3 - umożliwi on obserwacje milionów gwiazd na kopule. W podziemiach powstanie również Park Nauki, w którym znajdować się będzie symulator do wycieczek w kosmos, specjalne kabiny, w których odczuwalna będzie temperatura Sawanny, czy też symulator trzęsienia ziemi. Planetarium Śląskie jest największym i najstarszym planetarium w Polsce i jednym z największych w Europie. Odnowiony obiekt ma być gotowy już w połowie tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE