Piłkarze świetnie się bawią przy promocji meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec. Tylko Boruc się spiął

i

Autor: PSZ Piłkarze świetnie się bawią przy promocji meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec. Tylko Boruc się spiął

Piłkarze świetnie się bawią przy promocji meczu Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec. Tylko Boruc się spiął

2022-09-09 12:28

Jeśli promować mecze, to tylko w taki sposób, jak zrobili to piłkarze Ruchu Chorzów i Zagłębia Sosnowiec. Obydwa kluby w filmikach promocyjnych nie szczędzą sobie żartobliwych uszczypliwości. Artur Boruc natomiast podszedł do tego śmiertelnie poważnie.

W piątek o godz. 20.30 na stadionie przy ul. Cichej 6 odbędzie się mecz derbowy pomiędzy Ruchem Chorzów a Zagłębiem Sosnowiec. Obydwa zespoły grają na zapleczu ekstraklasy. Niebiescy są aktualnie liderem tabeli, a Zagłębie plasuje się w środku zestawienia. Mecz przez kibiców jest nazywany świętą wojną i określany starciem pomiędzy hanysami i gorolami. 14-krotny mistrz Polski oraz drużyna z Sosnowca postanowili podejść do tych kwestii w bardzo żartobliwy sposób kręcąc humorystyczne filmy promujące dzisiejsze spotkanie. 

Ruch Chorzów śmieje się z Sosnowca

W swoim filmie opublikowanym w social mediach piłkarze Ruchu: Daniel Szczepan i Łukasz Moneta próbują wytłumaczyć pochodzącemu z Kaszub Przemysławowi Szurowi, że dzisiaj do Chorzowa przyjeżdżają Obcy.

- A skąd oni przyjadą? - pyta Szur.

- Ze Sosnowca, najdalej wysuniętej w Polsce dzielnicy Warszawy - odpowiada Moneta. 

- A skąd oni przyjadą? - pyta Szur.

- Ze Sosnowca, najdalej wysuniętej w Polsce dzielnicy Warszawy - odpowiada Moneta. 

Zagłębie Sosnowiec śmieje się z Chorzowa

Klub z Sosnowca nie pozostaje oczywiście dłużny i również podchodzi do tematu dzisiejszych derbów w humorystyczny sposób prowadząc... "Lekcję języka obcego". 

– Zagłymbie to nojlepszo gorolsko drużyna je.

– Przylezom po wygrano w tym szpilu.

– Bydom wdupiać trowa.

Ruch Chorzów - Zagłębie Sosnowiec. Kibice też się śmieją, ale Boruc nie

Kibice obydwu klubów, choć na co dzień delikatnie mówiąc nie przepadają za sobą, to na kampanię promocyjną tego meczu zareagowali bardzo pozytywnie. No, poza Arturem Borucem, który opublikował na swoim Twitterze filmik, w którym odnosi się głównie do... kwestii językowych. Były już bramkarz stwierdza, że wszyscy... mówimy tym samym językiem, a przez gardło nie chciała mu przejść nazwa Ruch Chorzów. 

Mamy trochę więcej tożsamości, trochę więcej życia, trochę więcej serca. Ludzie związani z klubem są trochę bardziej związani z tym klubem. Więc słuchajcie, jeśli chodzi o Zagłębie Sosnowiec na tym meczu z tym innym klubem, gdzieś tam, coś tam, który też mówi po polsku, ale się tego wstydzi, zapraszam serdecznie. Bądźcie na Zagłębiu. Dla Zagłębia